Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Lublińcu ZAWIESZONY od 1 listopada co najmniej do końca roku!

Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Lublińcu ZAWIESZONY od 1 listopada co najmniej do końca roku!

Informację o zawieszeniu Oddziału Pediatrycznego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu potwierdził we wtorkowej rozmowie z naszą redakcją wicestarosta lubliniecki, Tadeusz Konina. 

Jak podkreślił – Dyrekcja Szpitala Powiatowego do samego końca prowadziła intensywne rozmowy z lekarzami, którzy złożyli wypowiedzenia pracy na Oddziale – Dla dwóch zatrudnionych osób okres wypowiedzenia upływa z dniem 31 grudnia. Umowa cywilno – prawna kolejnej osoby wygasa 31 października. Czwarta osoba przebywa na urlopie macierzyńskim, bez wypowiedzenia, co jednak wiąże się z jej dłuższą nieobecnością w pracy.

Fiasko rozmów oznacza, że Oddział Pediatryczny przechodzi w stan zawieszenia na okres od 1 listopada co najmniej do końca grudnia. Stosowne zgłoszenie w tej sprawie zostało już skierowane do wojewody – potwierdził wicestarosta lubliniecki Tadeusz Konina.

W parze z negocjacjami z lekarzami zatrudnionymi na Oddziale Dziecięcym były i są prowadzone rozmowy z lekarzami spoza SP ZOZ w kwestii podjęcia pracy w Lublińcu. Jak dodał wicestarosta, być może od stycznia uda się wznowić działalność Oddziału, choć w chwili obecnej trudno jest to zagwarantować w stu procentach. Lekarze, z którymi rozmawia dyrekcja SP ZOZ i którzy mieliby zostać zatrudnieni, mają jeszcze aktualne terminy wypowiedzeń w swoich placówkach.

Co z pacjentami?

Po uzgodnieniach zawartych przez dyrekcję Szpitala Powiatowego w Lublińcu, mali pacjenci będą mogli liczyć na opiekę głównie w najbliżej położonych placówkach. Są to: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie “Parkitka” [zobacz] oraz Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. w Tarnowskich Górach [zobacz].

W ramach Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej SP ZOZ [zobacz] możliwe będą konsultacje z lekarzem pediatrą, który będzie mógł skierować dziecko do innego szpitala.

Przypomnijmy, że w przeprowadzonej 5 października rozmowie z Lublinieckim.pl wicestarosta Konina potwierdził, nieoficjalne dotąd informacje, wedle których przyczyną rezygnacji złożonych przez lekarzy Oddziału Dziecięcego SP ZOZ Lubliniec są “wewnętrzne nieporozumienia” części personelu.

W ostatnim czasie liczba pacjentów na Oddziale wahała się na poziomie 6-7 dzieci na dobę, jednak zapotrzebowanie na opiekę lekarską w naszych gminach może wzrosnąć ze względu na rozpoczynający się okres infekcyjny.

 1. A władza by chciała więcej dzieci

  Odpowiedz
 2. Ciekawe jak na zaistniałą sytuację, zapatruje się osoba przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rady Powiatu?

  Odpowiedz
 3. Obraz nędzy i porażki
  Żeby w powiecie LUBLINIECKIm
  Nie było odzialu pediatrycznego
  Ja z synem bardzo często przebywałam na tym odziale i na lekarzy Nie możemy narzekać
  Niech władze scisna poślady i robią coś z tym …

  Odpowiedz
 4. RR: W powiecie „władza” to starostwo powiatowe, odpowiada wprost za sytuację w szpitalu powiatowym.

  Odpowiedz
 5. Teraz rozwiązać radę powiatu, powiat i kolejne instytucje w tej sypialni pn. Lubliniec i okolica. Idzie cyfryzacja więc wszystko załatwiać będzie się on-line. Kto mądry powinien rozważać przeprowadzkę tam gdzie instytucjom nie grozi likwidacja. Wg mnie oddział pediatryczny to kluczowy oddział, gdyż o dzieci trzeba dbać i starać się o nie najbardziej. Chociaż po pandemii służba zdrowia oblała egzamin stąd taka wysoka frekwencja w wyborach (ludzie zaszprycowani, którzy myśleli tylko o sobie i w d..ie mieli każde wybory, chcieli zrobić na złość władzy).
  Niestety, w dużej części za fatalny stan zdrowia dzieci odpowiadają sami ich rodzice, którzy trują i szprycują własne dzieci, czym popadnie, na potęgę.
  Głupota goni głupotę, w tym kraju, co pokazują ostatnie wyniki wyborów. Efekt będzie taki jak w XIX w. i na początku XX wieku, że umieralność dzieli i niemowląt będzie na bardzo wysokim poziomie.
  Zaczyna się bicz nad tym narodem za plucie Bogu w twarz. Jak społeczeństwo się nie nawróci i dalej będzie obrażać Pana Boga to będzie tylko gorzej. A bicie piany nad rozlanym mlekiem nic Wam nie pomoże.

  Odpowiedz
 6. Patologia Obywatelska, żeby pielęgniarki były ważniejsze od lekarzy ? Za takie coś to pielęgniarka powinna wylecieć dyscyplinarnie, nic dziwnego, że lekarze odchodzą z tego szpitala jak komuś się pomyliły hierarchie stanowisk…..
  P.S. Dwa tygodnie po wyborach i widać już efekty….

  Odpowiedz
  • Gdyby nie ta pielęgniarka to dzieci nie maja podanego leku , pobranej krwi , wsparcia psychicznego i wielu innych czynności . W każdej pracy ludzie stanowią zespół i powinni być jednością .

   Odpowiedz
  • Gdyby nie pielęgniarki to dzieci nie dostaną leku , nie będą miały wykonanych iniekcji i wielu innych czynności . W każdej pracy jest zespół, który powinien współgrać .

   Odpowiedz
 7. Łukaszu, a co wybory z 15 X maja wspólnego z problemami szpitala? Ogarnij się.

  Odpowiedz
 8. Gratulacje dla Burmistrza i Zastępcy! Dalej budujcie głupoty typu biblioteka , wiadukty na co to komu? Teraz będziemy umierali przez wasze zadłużenia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.