WOLNE MEDIA w Mieście Dobrych Emocji? Lubliniecki.pl wygrywa proces z Urzędem Miejskim w Lublińcu

WOLNE MEDIA w Mieście Dobrych Emocji? Lubliniecki.pl wygrywa proces z Urzędem Miejskim w Lublińcu

Sąd Apelacyjny w Katowicach I Wydział Cywilny, po rozpoznaniu sprawy z powództwa Urzędu Miejskiego w Lublińcu przeciwko Redaktorowi Naczelnemu portalu Lubliniecki.pl o opublikowanie sprostowania, oddalił apelację wniesioną przez Powoda i zasądził od Urzędu Miejskiego łącznie 1667 złotych z tytułu kosztów postępowania, postępowania apelacyjnego oraz postępowania zażaleniowego.

Wcześniej powództwo oddalił Sąd Okręgowy w Częstochowie.

Sprawa dotyczy tekstu opublikowanego w listopadzie 2020 roku w portalu Lubliniecki.pl, pt. “Afery Komisyjnej nie da się zamieść pod dywan. Będzie kontra radnego Mikulskiego” [link poniżej]

Publikujemy treść Wyroków Sądu Okręgowego w Częstochowie oraz Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Uzasadnienie Wyroku SA w Katowicach do pobrania TUTAJ

Składam serdeczne podziękowania Kancelarii Adwokackiej Łapok Roszak Adwokaci – Michał Łapok Daria Roszak Sp.C. za profesjonalną i skuteczną obsługę prawną na poszczególnych etapach procesu.

Ubolewam jednocześnie, że w listopadzie 2020 roku Burmistrz Miasta Lublińca nie przyjął mojej propozycji polubownego rozstrzygnięcia zaistniałej sytuacji.

Apeluję do Czytelników o powstrzymanie się od krytycznych uwag pod adresem Urzędu Miejskiego, ponieważ – jak widać na przykładzie radnego Łukasza Mikulskiego oraz moim – może wiązać się to z konsekwencjami, których szczerze nikomu nie życzę.

Wierzę w to, że w przyszłości polityczne animozje oraz personalne uprzedzenia, które dostrzegam w funkcjonowaniu wyjątkowo toksycznej Rady Miejskiej w Lublińcu, ustąpią miejsca wytężonej pracy Samorządowców wyłącznie na rzecz rozwoju Miasta.

– Julian Werner

 

“Afery Komisyjnej” nie da się zamieść pod dywan. Będzie kontra radnego Mikulskiego [FILM]

Lubliniec: Demonstracja na Rynku Głównym przeciwko ustawie medialnej. Wśród protestujących Burmistrz Miasta

  1. Ale przeczytał pan całe uzasadnienie?

    Odpowiedz
  2. Prawda jest straszna, ale niewiedza jeszcze gorsza.

    Becca Fitzpatrick

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.