Monitorujemy pracę posłów Ziemi Lublinieckiej. Otwieramy nową zakładkę na stronie głównej

Monitorujemy pracę posłów Ziemi Lublinieckiej. Otwieramy nową zakładkę na stronie głównej

Na przełomie 2023 i 2024 roku uruchamiamy nową zakładkę “Nasi Posłowie”, dostępną na stronie głównej, w której publikować będziemy informacje związane z parlamentarną działalnością posłów Ziemi Lublinieckiej, Andrzeja Gawrona (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Przemysława Witka (Koalicja Obywatelska). 

W zakładce znajdziecie m.in. informacje o interpelacjach składanych w Sejmie, aktywności w Komisjach, ważniejszych głosowaniach indywidualnych, działaniach lokalnych, a także odpowiedzi na zapytania prasowe (dwie korespondencje wysłaliśmy 17.10. oraz 17.11. – wciąż oczekujemy na maile zwrotne).

Czekamy również na Wasze propozycje, które dodatkowo urozmaiciłyby redagowanie kolejnych informacji. Celem naszej inicjatywy jest przybliżenie Czytelnikom bieżących działań podejmowanych przez posłów Andrzeja Gawrona i Przemysława Witka, z zachowaniem  bezstronności politycznej… o co dzisiaj tak trudno na rynku medialnym. Zapraszamy do odwiedzin!

Jak znaleźć zakładkę?

KOMPUTERY STACJONARNE

.

TELEFONY

.

ODNOŚNIK GRAFICZNY W MENU PO PRAWEJ STRONIE

 1. Panie Werner, nie bądź pan śmieszny. Pan i bezstronność polityczna.

  Odpowiedz
 2. Proponuję jeszcze odtworzyć działania Pana posła Gawrona z dwóch poprzednich kadencji. Nie zajmie to zbyt dużo czasu 😉

  Odpowiedz
 3. Na początek proponuję zapytać Pana Przemka, co sądzi o haśle wyborczym jego ugrupowania: ********?; natomiast Pana Andrzeja spytał bym, co sądzi o nazywaniu Ślązaków krypto-Niemcami?

  Odpowiedz
 4. Jeśli pan Werner nie będzie cenzurował komentarzy to dlaczego nie.
  A jeśli poseł Gawron czy Witek będą chcieli chwalić się tylko tym że podniosą rękę przy głosowaniu, to w sumie nie ma czym. Za to będą brali nie małą poselską pensję.
  Ważny będzie efekt tych głosowań czyli czy będą one z rzeczywistą korzyścią dla Polaków czy ogólnie dla całego kraju.
  Jako mieszkańcy na pewno bedziemy się temu wnikliwie przyglądać, oceniać i komentować.
  Bo pozytywnie przedstawic i zaopiniowac można nawet najgłupszy pomysł.
  Wiec ręce na stół i proszę się zabrać do naprawdę rzetelnej uczciwej poselskiej pracy.

  Odpowiedz
  • Julian Werner

   Witam.
   Każdy komentarz, przed opublikowaniem na stronie głównej, jest przeglądany pod kątem ewentualnych wulgaryzmów lub zdań obrażających innych. Proszę mi uwierzyć – jest tego całkiem sporo. To nie jest cenzura, tylko (hmmm) zdrowe filtrowanie.
   Pozdrawiam, dobrego 2024 roku.

   Odpowiedz
 5. mieszkanka powiatu Grudzień 30, 2023, 6:03 pm

  Panie Mareczku, a dlaczego mamy odtwarzać tylko działania Posła Gawrona? W tym stuleciu (23 lata) mieliśmy 5 posłów, faktem jest że Poseł Gawron w wyborach zdobywał największą ilość głosów. Łatwo można dowiedzieć się o pracy naszych posłów w sejmie, ale o tym co konkretnie zrobili dla powiatu szybko zapominamy,bo zaraz trzeba promować, krytykować i licytować kto lepszy.
  Faktem jest, że Poseł Maniura np. w styczniu 2007 r zgłosił poprawkę w interesie Ziemi Lublinieckiej do budżetu państwa. ( 10 mln zł dla obwodnicy w Lublińcu), a posłowie Grzesik i Karasiewicz mimo iż z innych ugrupowań głosowali za i go wspierali. Poprawka przeszła i wszyscy byli zadowoleni. Tak było kiedyś teraz jest inaczej. My możemy sobie oceniać działalność posłów na naszym lokalnym podwórku i z perspektywy upływających lat zadawać pytania. Na przykład takie.
  Który poseł był najbardziej aktywny i działał na rzecz mieszkańców powiatu,? który przyczynił się do tego, że nasza lokalna scena polityczna została utrwalona na lata?, który poseł stał w opozycji do Starostwa Powiatowego,? Dla którego posła pomoc mieszkańcom była ważniejsza niż polityka lokalna i co z tego wynikło? który poseł wyraźnie przyczynił się do osłabienia prawicy w Lublińcu?, który poseł został przyjęty po królewsku z wielkimi nadziejami i co z tego wyniknie?Takich pytań jest więcej, teraz mamy oceniać dwóch posłów tej kadencji? Na bieżąco się nie da, dopiero po latach czas pokaże i będziemy mogli ich ocenić i powiedzieć jaki wpływ wywarli na życie mieszkańców

  Odpowiedz
  • Spokojnie.
   Bierząca ocena nie zaszkodzi.
   Da jakiś pogląd na aktualne działanie posłów.

   Odpowiedz
  • Szanowna Mieszkaneczko Powiatu. Moja propozycja była retoryczna. Uważam, że Pan poseł nie zrobił nic szczególnego dla ziemi lublinieckiej. Gdyby nie było posła z naszego powiatu to wydarzyłoby się dokładnie to samo. Sam nawet był zawiedziony tym co dokonał w sejmie w jednym z przedwyborczych wywiadów w Radio Piekary.
   Wszystkiego dobrego dla Pani i wszystkich w roku 2024 :-).

   Odpowiedz
 6. Polacy,
  Wczoraj premier Donald Tusk ogłosił orędzie noworoczne do narodu. Jak sam zapowiedział wygłosił je po polsku!!!
  Kuriozalna sytuacja!!!
  Premier Polski wygłasza orędzie do Polaków po polsku!!!
  Choć sama taka zapowiedź to niesamowity skandal wobec Polaków !!!
  Gdyby to zapowiedział prezydent Niemiec albo USA, to zrozumiałe. Ale premier Polski który jest Polakiem!!!???
  Ale z drugiej strony to można to jednak zrozumieć. Bo jak ktoś myśli po niemiecku, to musi to sobie przetłumaczyć na j. polski.
  A samo orędzie to 3:50 min. pustych, totalnie pustych słów. Jedyne co mądrego usłyszałem to obietnica pojednania Polaków.
  Na razie to tylko obietnica.
  Choć zauważcie że wypowiedzi D. Tuska należy czytać między wierszami. Tak jak np. działanie zgodnie z prawem ale tak jak my je rozumiemy.
  Padło stwierdzenie że będziemy słuchać naukowców. Obym się mylił ale to pewnie zapowiedź ponownego wprowadzania skandalicznej ustawy wiatrakowej na korzyść niemieckiej gospodarki która produkuje wiatraki. I opóźniania lub wycofania się z budowy elektrowni atomowej. Tylko teraz trzeba będzie to dobrze podeprzeć naukowymi wywodami aby sprytnie zamydlic ludziom oczy i pozyskać ich przychylnosc na te szkodliwe dla Polski działania.
  A słowa że z naszymi sojusznikami będziemy rozmawiać twardo czy to nie zapowiedź wycofania się z bliskiej współpracy z armią USA i zamówieniami z Korei Płd?
  To by było bardzo na rekę Niemcom a jeszcze bardziej Putinowi.
  Tusk już raz zrobił taki manewr gdy był premierem i wycofał się z tarczy antyrakietowej.
  Oby się te domysły i wątpliwości nie spełniły.
  Choć w tej sprawie jestem niestety pesymistą czyli bardzo dobrze poinformowanym optymistą.

  Odpowiedz
 7. co tusk zrobi! to co niemcy powiedzą!
  zabronią zbudować portu kontenerowego w Świnoujściu!
  nawet z Lenteksu samochody wożą do portu w Hamburgu wykładziny w kontenerach! a mogli by wozić do Świnoujścia!
  zamknąć kopalnie Turów i inne! bo to konkurencja dla kopalń z Niemiec!
  i zakaz budowania CPK bo ******** tusk woli dojechać do niemiec na lotnisko!
  oczywiście nie wiem czy pan Julian to puści???

  Odpowiedz
 8. KOalicja 13 grudnia podjęła szereg działań niezgodnych z konstytucją.
  Ciejawa sprawa ale aby uwiarygodnić swoje nieprawne działania zaczynają podpierać się przepisami Unii Europejskiej.
  Dziennikarze którzy mają wytłumaczyć te sytuację wyborcom pracują pełna parą.
  Zaś aby przykryć i odwrócić uwagę od niezgodnego z prawem ostatniego działania marszałka sejmu Szymona Hołowni dot. ułaskawionych przez prezydenta Dudę posłów Wąsika i Kamińskiego rzucają opinii publicznej nieśmiertelny temat aborcji.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.