Studium Życia Rodzinnego – propozycja dla młodych (ale – nie tylko!)

Studium Życia Rodzinnego – propozycja dla młodych (ale – nie tylko!)

Jeśli myślisz, że miłość jest uczuciem,

że warto się “dopasować” przed ślubem,

a jednocześnie chcesz liczyć na to,

że twoje małżeństwo będzie trwałe i szczęśliwe,

to jest oferta, którą warto zauważyć – Studium Życia Rodzinnego!!!

Nikt dzisiaj już chyba nie kwestionuje znaczenia zdobywania wiedzy przed podjęciem pracy na określonym stanowisku. W wielu zawodach, wręcz konieczne jest stałe dokształcanie, kursy, szkolenia. A  paradoksalnie, przed wykonaniem najważniejszego życiowego kroku, jakim nadal, dla wielu osób, jest zawarcie małżeństwa, mało kto widzi potrzebę uzupełnienia swojej wiedzy. Dominuje pogląd, że “jakoś to będzie”. I rzeczywiście, jeśli wyrastamy w tak zwanej “zdrowej rodzinie”, to dzień po dniu “nasiąkamy” doświadczanymi w niej dobrymi wzorami zachowań i faktycznie – skutecznie radzimy sobie z codziennymi problemami. Ale, jeśli jest inaczej i jeżeli nie chcemy powtarzać postępowania swoich rodziców – mamy zamiar inaczej pokierować swoim życiem, to przydadzą się nam – nowe dla nas, ale już sprawdzone propozycje. Na poziomie intelektualnym, wiemy – czego nie chcemy. Ale dalej nie wiemy, jak zrobić dobry “biznes plan” dla swojego małżeństwa.

– Jacek Pulikowski (nauczyciel akademicki, autor wielu książek, znawca tematu) tak widzi podstawowy problem: “Fizycznie, każdy mężczyzna pasuje do każdej kobiety, ale psychicznie – żaden mężczyzna nie pasuje do żadnej kobiety! I nie da się stworzyć laboratoryjnie warunków, takich jak panujące w małżeństwie, żeby sprawdzić, czy uda się wspólne życie”.

A tu okazja!!! Jak co roku, zaczyna swoje działanie Studium Życia Rodzinnego!

16 września odbyła się uroczysta inauguracja, ale dla tych, którzy “przespali” ten dzień, jeszcze ostatnia szansa – wszystkie informacje na stronie: http://www.dorodzin.pl/ i warto jak najszybciej zapoznać się, no i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Studium, to nie tylko najlepsze specjalistyczne przygotowanie do małżeństwa (przed zawarciem, albo dla poprawienia już istniejącego związku), najnowsza wiedza medyczna, psychologiczna (przekazywana także przez wykładowców wyższych uczelni), ale też możliwość pracy w Poradni Życia Rodzinnego i zdobycia uprawnień do samodzielnego nauczania metody Naturalnego Planowania Rodziny (z dyplomem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli NPR).

W tym roku się nie udało, ale w przyszłym jest szansa, że przynajmniej część wykładów mogłaby odbywać się w Lublińcu. A jeśli zbierze się grupa 15. lub więcej osób, wykładowcy będą przyjeżdżali do naszego miasta z wszystkimi wykładami!

Małżonkom, którym czas nie pozwala na uczestnictwo w pełnym cyklu zajęć w Studium Życia Rodzinnego proponuję jednorazowe zajęcia warsztatowe, które odbędą się jeszcze w tym roku zgodnie z poniższym harmonogramem. Warto spróbować – nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być jeszcze lepiej!

25 listopada 2017 r. LISOWICE k/ Lublińca, Lokalne Centrum Społeczno-Kulturalne,
ul. Mickiewicza 20 – ” O JEDNOŚCI MAŁŻEŃSKIEJ”

Więcej mieć czy być? Taki dylemat staje przed małżonkami każdego dnia. Odpowiedź na to pytanie jest  ważnym i niejednokrotnie trudnym zadaniem. Zapisz się i przyjdź na warsztaty, które pomogą Ci budować jedność małżeńską.

4 listopada 2017 r. – GLIWICE, Centrum Edukacyjne Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II 5 A “KOMUNIKACJA W MAŁŻEŃSTWIE”

Umiejętność prowadzenia dialogu małżeńskiego jest niezbędnym elementem budowania relacji i więzi między mężem a żoną. Własne doświadczenie małżeńskie oraz spotkania z innymi małżonkami pokazują, że częstą przyczyną konfliktów i nieporozumień jest nieprawidłowa komunikacja. Brak porozumienia lub tylko zdawkowe informacje, coraz bardziej oddalają małżonków od siebie. Warto to zmienić!

2 grudnia 2017 r. – GLIWICE, Centrum Edukacyjne Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II 5 A “KONFLIKT MAŁŻEŃSKI – I CO DALEJ?”

Każde małżeństwo doświadcza trudnych, konfliktowych sytuacji, ale nie każde, po konflikcie staje się mocniejsze. Często stosowanym przez małżeństwa rozwiązaniem jest … brak rozwiązania: ucieczka od tematu i próba zagłuszenia problemu codziennością. Gromadzące się żale i niedomówienia mogą czasem wybuchnąć z wielką siłą rażenia i w całkiem niespodziewanym momencie! Lepiej rozwiązywać je na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.