Słynny “Hotel pod karaluchem” zrównany z ziemią. Władze Lublińca mają pomysł na wykorzystanie terenu

Słynny “Hotel pod karaluchem” zrównany z ziemią. Władze Lublińca mają pomysł na wykorzystanie terenu

Dobiegają końca prace związane z likwidacją budynku socjalnego zlokalizowanego przy ulicy Klonowej w Lublińcu – kojarzonego ostatnio z inwazją karaluchów. Jednocześnie Miasto przygotowuje się do nowej inwestycji, częściowo zaplanowanej na terenie opustoszałej działki. 

Decyzję o wyburzeniu obiektu i przeniesieniu zamieszkałych tutaj rodzin do innych lokali komunalnych podjęto w sierpniu ubiegłego roku, po tym jak głośnym echem odbiła się sprawa inwazji karaluchów, bytujących zarówno w pomieszczeniach budynku jak i w niektórych częściach pobliskiej strefy ekonomicznej.

W miejscu zlikwidowanego obiektu ma powstać zatoka autobusowa.

W lublinieckim magistracie zakończono procedurę Zapyta Ofertowego na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zatoki.  Opracowanie obejmować będzie m.in. wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego, organizacji ruchu oraz kosztorysu przyszłej inwestycji. Projekt uwzględniać będzie również wykonanie dokumentacji umożliwiającej uzyskanie pozwolenia na budowę, instalację wiat przystankowych oraz rozwiązania pozwalające na dojazd do przyległych działek.

Koszt opracowania dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy zatoki autobusowej sięgnął 34.440,00 zł brutto. Była to jedyna złożona oferta w ramach procedury Zapytania Ofertowego. Termin realizacji minie na początku grudnia 2022.

Budowa zatoki powinna ułatwić komunikację w rejonie zakładów funkcjonujących m.in. w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej czy Zespołu Szkół Zawodowych. Przypomnijmy również, że władze Lublińca przymierzają się do uruchomienia systemu komunikacji miejskiej.

Autorem jednych z ostatnich zdjęć budynku socjalnego jest radny Rady Powiatu w Lublińcu – Jerzy Orszulak, który od wielu lat uwiecznia inwestycje realizowane przez Miasto – Obiekt ten stanowił wcześniej zaplecze dla budowanej w latach osiemdziesiątych fabryki. Niestety fabryka nigdy nie powstała a część elementów np. olbrzymich suwnic została usunięta – podkreśla J. Orszulak na łamach profilu Uroczy Lubliniec w portalu Facebook.

Źródło: “Uroczy Lubliniec” [Facebook]

Źródło: BiP UM Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.