Koszęcin: 10-letni Adam z dobrym wynikiem w Zawierciu!

W I Charytatywnym Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Zawiercia i Starosty Powiatu Zawierciańskiego, znakomicie zagrał 10-letni szachista Adam Wandor, reprezentujący klub “Szachowe Ludki” z Koszęcina. Turniej odbył się 22 grudnia.

Adam Wandor, startujący w 52-osobowej grupie zawodników do lat 18, zdobył 4 pkt. z 6 rozegranych partii i ukończył rywalizację na wysokim, 16. miejscu.

Turniej spełniał odpowiednie kryteria (m.in. minimum 30 minut na partię dla zawodnika) i podlegał ocenie rankingowej, dzięki czemu młody szachista zdobył V kategorię szachową.

Trzeba przy tym przyznać, że Adamowi zabrakło niewiele “oczek” do uzyskania normy na IV kat. W Zawierciu uzyskał ranking 1286, przy kryterium 1300 – podsumowuje zadowolony opiekun koszęcińskiej sekcji, Jan Nowakowski.

Treningi szachistów odbywają się w każdy piątek, w godz. 17:00 – 19:00, w “Klubie pod Sceną” Domu Kultury w Koszęcinie.