“Copacabana” z Ciasnej zwarta i gotowa. Przed nami Mistrzostwa Polski!

“Copacabana” z Ciasnej zwarta i gotowa. Przed nami Mistrzostwa Polski!

Już w najbliższy weekend, w Kędzierzynie – Koźlu odbędą się 21. Mistrzostwa Polski Mażoretek. W hali widowiskowo-sportowej “Azoty” wystąpią najlepsze zespoły z całego kraju, w tym utytułowana formacja z Ciasnej. 

Najważniejsza impreza w Polsce będzie decydować o nominacjach na Mistrzostwa Europy (Praga). Bardzo wysoka punktacja może być również przepustką na Mistrzostwa Świata w Chorwacji. 

Mistrzostwa Polski potrwają od piątku do niedzieli. Pierwsze medalistki poznamy już w piątek – maraton występów rozpoczną juniorki w konkurencji baton. Po kolejnych konkurencjach, zaplanowanych na sobotę rano, na ulicach Kędzierzyna odbędzie się tradycyjna parada mażoretek i oficjalne otwarcie Mistrzostw na terenie hali. Intensywne współzawodnictwo zakończy się w niedzielne popołudnie. Jak zwykle, na finiszu imprezy zatańczą rodzice!

Organizatorem 21. Mistrzostw Polski Mażoretek, odbywających się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, jest Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich.  Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Przypomnijmy, że członkinie “Copacabany”, dzięki dobrym występom w Mistrzostwach Polski 2018, wystąpiły w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Pradze. Pod koniec sierpnia artystki sięgnęły również po historyczny sukces podczas Mistrzostw Świata Federacji IFMS, które również zorganizowane zostały w stolicy Czech – siedmioosobowa formacja sięgnęła wówczas po złoto w konkurencji Flaga Senior Mini!

Założycielką “Copacabany” jest Małgorzata Prowda, która obecnie prowadzi seniorki. Od dłuższego czasu pozostałe grupy wiekowe powadzone są przez Karolinę Dudzik i Angelikę Gajdę, a do końca 2018 roku również przez Roksanę Kaczmarzyk. Wszystkie instruktorki tworzą choreografie i wybierają muzykę do kolejnych projektów – jak widać, przynosi to regularne sukcesy mażoretkom z Ciasnej.

W ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski Mażoretek, które również odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu, wystąpiło aż 2.106 tancerzy, reprezentujących 134 zespoły z 66 miast. Poszczególne formacje przygotowane zostały przez 83 instruktorów. Widzowie obejrzeli 228 choreografii zespołowych oraz 425 małych form tanecznych.

Zdjęcie: Copacabana Facebook.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.