Czterokrotnie obrabowali sklep wielkopowierzchniowy. Lublinieccy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Gminy Herby

Czterokrotnie obrabowali sklep wielkopowierzchniowy. Lublinieccy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Gminy Herby

Lublinieccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w ostatnim czasie dokonali czterech kradzieży w sklepie wielkopowierzchniowym na terenie naszego powiatu. Łupem złodziei padł głównie alkohol. 

Do zatrzymania dwóch 33-latków i 31-latka doszło w jednym z marketów na terenie Gminy Herby – Łączna wartość zrabowanego towaru sięgnęła ponad 800 zł. Zatrzymani podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie – poinformowała mł. asp. Ewelina Paruzel, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

17 stycznia lublinieccy kryminalni przeprowadzili niezbędne czynności procesowe – mężczyźni przyznali się do winy. Jednocześnie mieszkańcy Gminy Herby usłyszeli zarzut dokonania kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu w Herbach.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lublińcu, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Mężczyznom grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie: lubliniec.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.