“Czy jako międzynarodowa społeczność zrobiliśmy wszystko, by do tego nie doszło?” Poseł Gawron o inwazji Rosji na Ukrainę

“Czy jako międzynarodowa społeczność zrobiliśmy wszystko, by do tego nie doszło?” Poseł Gawron o inwazji Rosji na Ukrainę

W poniedziałek (21 lutego) prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o uznaniu separatystycznych “republik ludowych” w ukraińskim Donbasie. W krótkim czasie Putin polecił siłom zbrojnym wkroczenie do Donbasu pod pretekstem “zapewnienia utrzymania pokoju”.

W czwartek 24 lutego o godzinie 6:00 rano wojska rosyjskie rozpoczęły jednak inwazję, która objęła całą Ukrainę. Państwa Zachodnie oraz Unia Europejska ogłosiły sankcje wobec Rosji, uznając, że naruszyła ona prawo międzynarodowe.

Stało się to co nie powinno się wydarzyć. Dziś obudziliśmy się w zupełnie innej rzeczywistości. Słyszymy o wybuchach, widzimy obrazki z telewizji z salwami pocisków przeciwlotniczych. Ale pamiętajmy – wojna to strach, głód, obawa o życie swoje i najbliższych – skomentował w portalu Facebook poseł Ziemi Lublinieckiej, Andrzej Gawron. Jak zauważył – Wojna to ludzie wyrwani z łóżek o 4 w nocy, żeby w mrozie uciekać do schronów;

Ten bandycki atak – napisał poseł Gawron – To dowód, że historia zawsze się powtarza. Czy jako międzynarodowa społeczność zrobiliśmy wszystko, by do tego nie doszło? Czy oświadczenia o potępieniu wystarczą? Mam nadzieję, że dzięki Wojsku Polskiemu oraz zbiorowym systemom ochrony międzynarodowej i NATO, Nasza Ojczyzna jest bezpieczna. Nasze myśli i serca są dziś skierowane na wschód – zaznaczył parlamentarzysta.

*       *       *

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy w punktach organizowanych na terenie powiatu lublinieckiego: TUTAJ [Facebook]

 

 1. Jedzie Putin z daleka Ukraina już na niego czega

  Odpowiedz
 2. Podświetli sobie Bramę Brandenburską w kolorach flagi Ukrainy. I co więcej? Merkel odmawia komentarza. Byli dygnitarze Bundes Republik zajmują stołki w Moskwie. Cóż robią: “jak mówię że piję to piję, jak mówię że płacę to mówię”. Święte oburzenie, że zdjęto fundusze z nauki j.niemieckiego w szkołach. Bo gospodarka Niemiec ucierpi jak sprzeciwimy się czyli nie poprzemy Rosyjskiej agresji? Kocham was politycy! https://m.youtube.com/watch?v=VddlTc93yrcTo nie tylko Rosja, ale Niemiecka Unia Europejska zaatakowała Ukrainę!

  Odpowiedz
  • Niemcy przecież posłali 5000 starych hełmów ! I znowu głupia Spurek głosowała przeciw przyznaniu Polsce dodatkowych funduszy w związku z sytuacją emigrantów Ukraińskich! Kto wybierał tą głupią Spurek??!?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.