Droga ekspresowa S11. Znamy kolejną wersję wariantów przebiegu trasy.

Droga ekspresowa S11. Znamy kolejną wersję wariantów przebiegu trasy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach, w ramach przygotowywania dokumentacji niezbędnej dla uzyskania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach zgody na realizację drogi ekspresowej S 11 w województwie śląskim, zamieściła na oficjalnej stronie informacje o rozważanych wariantach przebiegu drogi.

Mapy z naniesionymi wariantami przebiegu S11 pokazują wersję roboczą (stan na 13 marca 2019 roku), która będzie modyfikowana i uszczegóławiana w miarę uzyskiwania szczegółowych informacji dotyczących na przykład:

– inwentaryzacji przyrodniczej,
– stanu zagospodarowania terenu, wniosków samorządów terytorialnych,
– opinii właściwych zarządców dróg, postulatów mieszkańców i ich organizacji,
– uwarunkowań artykułowanych przez zainteresowane podmioty, instytucje i organy administracji.

GDDKiA podkreśla, że udostępniane mapy, ze względu na ich roboczy charakter, są oznaczone datą wskazującą jaki stan prac obrazują, lecz nie zawierają szczegółów, które będą konieczne w ostatecznej wersji – Kolejne wersje map mają charakter informacyjny i nie mogą być podstawą jakichkolwiek roszczeń – czytanie na stronie Generalnej Dyrekcji.

W celu ułatwienia i uporządkowania pozyskiwania informacji, GDDKiA udostępniła również formularz kontaktowy z wykonawcą opracowania. Formularz można pobrać i przesłać w dowolny sposób.

*    *    *

Droga ekspresowa S11 rozpoczyna się w Kołobrzegu i kończy się na autostradzie A1 (węzeł w Piekarach Śląskich). Odcinek w woj. śląskim ma swój początek w Sierakowie Śląskim.

W wyniku przetargu nieograniczonego rozpoczęła się realizacja zadania pod nazwą: „Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe (STEŚ) oraz materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi S11 w woj. śląskim”.

Podstawowym dokumentem umożliwiającym realizację drogi ekspresowej jest decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, wydawana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach.

W ramach wyżej wspomnianej umowy przewiduje się między innymi:
– przeprowadzenie spotkań z władzami gmin.
– odbycie spotkań informacyjnych z mieszkańcami w poszczególnych gminach.
– sporządzenie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.
– skompletowanie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Aktualne plany (13.03.) możecie zobaczyć TUTAJ.

  1. POTRZEBNA JAK ŚWINI SIODŁO ! tym bardziej że ma powstać na krzywdzie ludzkiej prywatnych działkach, terenach leśnych no ale jak zawsze komuchy zrobią co chcą to się teraz nazywa konsultacje społeczne !!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.