Dwa wieczory z muzyką filmową. Lublinieccy artyści nie zawiedli!

Dwa wieczory z muzyką filmową. Lublinieccy artyści nie zawiedli!

W minioną sobotę i niedzielę, w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu, odbył się Koncert Muzyki Filmowej. W niezwykły klimat przebojów pochodzących z najsłynniejszych dzieł kinematografii przenieśli nas, działający przy MDK muzycy i wokaliści – Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz formacja “Gospelsi”. Na scenie pojawili się również znakomici soliści: Magdalena Maisel i Grzegorz Wilk. Widowisko zakończyło się rzęsistymi owacjami!

Muzyka zaprezentowana przez artystów pochodziła z 15 polskich i zagranicznych filmów. Koncert rozpoczął się od przebojów kina akcji – publiczność wysłuchała emocjonalnego utworu: „Mission Impossible” oraz hity znane głównie produkcji z Jamesem Bondem, takie jak „Golden Eye”, czy „Skyfall”.

Twórcy koncertu skupili się również na subtelnych i delikatnych kompozycjach – piękne wykonanie „Dumki na dwa serca” przez Magdalenę Maisel sprawiło, że w sali zapanowała zupełna cisza i wyjątkowe skupienie słuchaczy. Widownia z wielkim uznaniem przyjęła również występ Grzegorza Wilka, który przy piosence „Za Zu Zi”, znanej z „Kariery Nikodema Dyzmy”, namówił wszystkich do wspólnego śpiewania. W trakcie przeboju „You are the one that I want” pochodzącego z filmu „Grease”, publiczność dała się porwać do tańca!

Fantastycznie zaprezentowali się “Gospelsi”, pod kierunkiem Karoliny Wieczorek i Artura Tekielego – wokaliści w profesjonalny sposób wykonali bardzo trudne utwory: „Conquest of paradise”, czy „Moment for Morricone”. Rzecz jasna, nie można zapomnieć o lublinieckiej orkiestrze, która na czele z kapelmistrzem Bartłomiejem Piętą, zabrała publiczność w niesamowitą podróż przez świat dźwięków, gatunków i interpretacji. Mistrzowskie wykonanie spowodowało, że oklaskom nie było końca!

Na podstawie: mdk.lubliniec.pl / Zdjęcie: Atelier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.