Ekstremalna Droga Krzyżowa w powiecie lublinieckim już 15 marca. Nocna wędrówka o długości 41 kilometrów [ZAPISY]

Ekstremalna Droga Krzyżowa w powiecie lublinieckim już 15 marca. Nocna wędrówka o długości 41 kilometrów [ZAPISY]

15 marca na terenie powiatu lublinieckiego zorganizowana zostanie 16 edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – inicjatywy o zasięgu ogólnopolskiej i europejskiej, rozpowszechnianej przez ks. Jacka Stryczka – w przeszłości współpomysłodawcę “Szlachetnej Paczki”. 

Ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest przeniesienie nabożeństwa drogi krzyżowej poza budynek kościoła –  przekształcenie jej w pieszą, nocną wędrówkę oraz głębokie przeżycie i doświadczenie własnej słabości. Ideą przyświecającą EDK jest schemat “wyzwanie, droga, zmaganie, spotkanie”.

Hasło tegorocznej edycji to: “Droga tęsknotą pisana”.

“Ekstremalna Droga Krzyżowa” w Rejonie Lubliniec rozpocznie się w piątek 15 marca o godzinie 20:00 Mszą Świętą w kościele pw. św. Mikołaja w Lublińcu. Tutaj również rozpocznie się 41 kilometrowa trasa marszu i przebiegać będzie przez miejscowości: Piłka, Posmyk, Dziewcza Góra, Solarnia, Kośmidry, Lisowice, Draliny, Kanus, Lubecko i lubliniecką dzielnicę Steblów. Uczestnicy zakończą Ekstremalną Drogę Krzyżową w kościele pw. św. Mikołaja w Lublińcu.

Jak informują organizatorzy: pakiety i rozważania w tym roku nie będą rozprowadzane przed Mszą Świętą lecz każdy uczestnik powinien się wyposażyć w nie sam. Można pobrać je ze strony edk.org.pl lub za pomocą aplikacji telefonicznej “EDK 2024”.

W tym roku przeżywamy już 16. edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Główne hasło brzmi: „Przejdź 40 km w nocy, samotnie lub w grupie, ale w skupieniu, i stań się pięknym człowiekiem”. 40 km w nocy to tylko narzędzie. Celem jest stanie się pięknym człowiekiem. Piękny człowiek to taki, który ożywia codzienność i z prostej rzeczy potrafi wydobyć coś niesamowitego, w ludziach dostrzega ich dobro i piękno – podkreśla Magdalena Skrobisz – Koordynator Województwa Opolskiego / Lider Rejonu Lubliniec.

Tegoroczne rozważania skupiają się na osobie św. Jana Pawła II i jego drodze stawiania się Wielkim Człowiekiem i Wielkim Papieżem.

Jan Paweł II powiedział: “Człowiek jest twórcą swojego życia, ma z niego uczynić arcydzieło”. Postanowiliśmy zbadać jego historię, szczególnie dzieciństwo i okres dojrzewania. Czy był twórcą swojego życia, czy uczynił z niego arcydzieło? Czternaście stacji i czternaście historii o tym, jak mały Karol stał się Wielkim Papieżem. To opowieść o jego życiu, o prawdziwym życiu. Zachęcamy do zapisów i podjęcia trudu przejścia co najmniej 40 km nocą – dodaje Magdalena Skrobisz.

ZAPISY do udziału w EDK w powiecie lublinieckim: TUTAJ

EDK Lubliniec, Facebook: TUTAJ

Więcej o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej: TUTAJ [wikipedia.pl]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.