Niebezpieczne zdarzenie drogowe z udziałem pięciu osób na ul. Świętej Anny w Lublińcu. 20-latek z wysokim mandatem

Niebezpieczne zdarzenie drogowe z udziałem pięciu osób na ul. Świętej Anny w Lublińcu. 20-latek z wysokim mandatem

“Zniszczone dwa samochody, uszkodzona latarnia, to efekt brawury 20-latka z Lublińca, który w niedzielny wieczór na ul. Św. Anny doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo kierowcą samochodu Volvo;

Młody kierowca wykazał się brakiem wyobraźni, który przypłacił zniszczonym autem i mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych”

– poinformowano w poniedziałek na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Jak wynika z ustaleń mundurowych, po godzinie 20:00 prowadzący: “Postanowił wyprzedzić jadące przed nim auto. Podczas tego manewru zderzył się z jadącym prawidłowo swoim pasem kierowcą Volvo. Siła uderzenia była tak duża, że młody kierowca zatrzymał się kilka metrów dalej, a jego auto obróciło się w przeciwnym kierunku” – podsumowuje st. asp. Monika Wacławek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Zniszczony został jeden z przydrożnych słupów oświetleniowych.

W działaniach wzięły również udział dwa zastępy jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Lublińca.

“Pojazdami podróżowało łącznie 5 osób, które opuściły samochody przed przybyciem straży. Jedna poszkodowana osoba została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego na badania do szpitala. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, regularnej kontroli temperatury akumulatora wysokonapięciowego w – uczestniczącym w wypadku – pojeździe hybrydowym, usunięciu plamy z powierzchni jezdni płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu pozostałości” – wymienił mł. bryg. Wojciech Kwapień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

W rejon zdarzenia zadysponowano także Pogotowie Energetyczne oraz przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Lublińcu.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność do wszystkich użytkowników dróg. Pamiętajmy, że pewność siebie nie jest gwarancją bezpieczeństwa na drodze. Przede wszystkim należy dostosować swoją jazdę do warunków panujących na drodze, pogody w danym dniu, a przede wszystkim swojego doświadczenia i umiejętności za kierownicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.