Internetowa baza lokalowa dla uchodźców z Ukrainy [Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego]

Internetowa baza lokalowa dla uchodźców z Ukrainy [Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego]

Z objętej wojną Ukrainy każdego dnia do Polski przybywa wiele osób, które poszukają schronienia. Nie brakuje wśród nich tych, którzy decydują się zostać na Śląsku.

Wielu z nas oferuje obywatelom Ukrainy pomoc materialną, ale też zaprasza pod swój dach, bądź udostępnia mieszkania, domy czy pokoje. Aby pomoc ta była jeszcze skuteczniejsza, uruchomiony został specjalny, dwujęzyczny serwis.

Ta prosta baza lokalowa jest koordynowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Jej internetowy adres to:

https://slaskiedlaukrainy.pl/

Osoby, które chcą i mogą ugościć uchodźców, poproszeni zostaną o podanie kilku informacji o tym, kogo i gdzie mogą przyjąć oraz przekażą swoje dane kontaktowe, aby ułatwić bezpośredni kontakt.

Narzędzie powstało z myślą o mieszkańcach województwa śląskiego, którzy chcą pomóc, ale nie zawsze wiedzą, od czego zacząć.

źr. lubliniec.policja.gov.pl

 1. Raczej katolik bo nie wiesz komu drzwi otwierasz.

  Odpowiedz
 2. Hanka skakanka ich przygarnie. Tylko muszą skakać tak jak ona im zagra

  Odpowiedz
 3. Większość tych Ukraińców to tak naprawdę osoby z Afryki i Arabii. Gratulacje dla nierządu za wybudowanie skutecznego muru

  Odpowiedz
 4. Ciebie to nie dotyczy przecież Ty donku nie pracujesz laserze. Ciebie utrzymują podatnicy.

  Odpowiedz
 5. Panie Redaktorze, moze zwyczajem innych portali powinno się i tu na lubliniecki pl wyłączyć komentarze? Przecież nie da się spokojnie czytać tych pożal się Boże komentatorów. Tyle jadu, nienawiści. Wstyd. Obrzydliwosc. Zauważył Pan przecież że pod większością artykułów komentarzy brak mimo,że dotyczą spraw ważnych dla mieszkańców powiatu a te dotyczące tragedii Ukrainy wywołują najgorszy rodzaj emocji nienawiść, zawiść. Proszę przemyśleć taka możliwość, niech siejący nienawiść znajdą sobie inne miejsce na wyzywanie się na ludzkim nieszczesciu. No chyba że Redakcji jest blisko do Donaldów, Marioli czy Adamów. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 6. Ps, nie napisałam że wyłączenie mogłoby dotyczyć szystkich tematów związanych z wojną i uchodźcami z Ukrainy.

  Odpowiedz
  • Komentarz prokremlowskiego trolla nawołujący do cenzury i ograniczenia wolności słowa. Może od razu zablokujmy dostęp do zagranicznego internetu w całej Polsce

   Odpowiedz
 7. Obrzydliwe wpisy…nie da nic się zrobić?

  Odpowiedz
 8. To wszystko jest ściema tak samo jak był wirus, marionetkowa wojna prowadzona przez putina i rosyjskiego pochodzenia ukraińskiego prezydenta była zaplanowana przez Żydów z Izraela by stworzyć swoje drugie państwo. Tak jak na początku pandemi pokazywano zdjęcia manekinów w szpitalach tak teraz media pokazują filmy z Syrii… Czy ktokolwiek porównywał te zdjęcia z prawdziwymi? No właśnie… Przy okazji Żydzi mszczą się na polakach zsylajac na nas masowe ilości ludzi z całego świata nie posiadających choć ksztyny kultury i wychowania. To się skończy dla Polski katastrofa. Ludzie obudźcie się

  Odpowiedz
  • @kapusta tylko pamiętaj ze ludzie teraz mają telewizory zamiast mózgów

   Odpowiedz
   • Publiczne wypowiedzi K. Schwaba z ostatnich kilkunastu lat – od 2007 do dziś. W 2015 powiedział: “jeśli przyjmiesz genetyczny preparat, on zmieni ciebie, twoją tożsamość…”, w 2020: “jednym z fascynujących skutków pandemii jest przejście do digitalizacji wszystkiego…”, w 2021 – o bliskiej współpracy z Rosją, rządem i oligarchami, a wcześniej o stworzeniu globalnej siatki agentów wpływu, reprezentowanej przez rządy, naukowców, całe uniwersytety, organizacje pozarządowe itd… W ostatnim nagraniu jest pytanie kanadyjskiego deputowanego, oparte o wypowiedź K. Schwaba, że dla realizacji agendy Świat. Forum Ekonom. pozyskane zostały rządy państw, w tym połowa rządu Kanady – więc polityk zadający pyt. prosi o ujawnienie, którzy to? Jest nagrana ciekawa reakcja przewodniczącego debacie.
    To wszystko i inne filmy – na bitchute, na kanale Georgina Orwell PL

    Odpowiedz
   • A pan człowiek czy … ? Ma pan ten narząd w czaszce? A może kapusta?

    Odpowiedz
  • Rozumiem że w pana/pani głowie oprócz kapusty jest nienawiść, współczuję.

   Odpowiedz
  • Wywiady z K. Schwabem z ostatnich kilkunastu lat – od 2007 do dziś. W 2015 powiedział: “jeśli przyjmiesz genetyczny preparat, on zmieni ciebie, twoją tożsamość…” A w 2020: “jednym z fascynujących skutków pandemii jest przejście do digitalizacji wszystkiego…” 2021 – o bliskiej współpracy z Rosją, rządem i oligarchami, a wcześniej o stworzeniu globalnej “siatki agenturalnej”, reprezentowanej przez rządy, naukowców, całe uniwersytety, organizacje pozarządowe itd… W ostatnim nagraniu jest pytanie kanadyjskiego deputowanego, oparte o wypowiedź K. Schwaba, że dla realizacji agendy Świat. Forum Ekonom. pozyskana została połowa kanad. rządu – więc polityk zadający pyt. prosi o ujawnienie, którzy to? Jest nagrana ciekawa reakcja przewodniczącego debacie.
   Ten film oraz inne interesujące na kanale Georgina Orwell PL (bitchute).

   Odpowiedz
 9. Polska jest przodownikiem w przyspieszającej drożyźnie i biedzie a wojna ten efekt dodatkowo będzie umacniać ale przyrost zagranicznej ludności mocno pogłębi kryzys w każdym aspekcie gospodarczym i życia społecznego. Znowu ludzie zaczną emigrować za granicę za chlebem. Polska nigdy nie była dobrym miejscem do życia

  Odpowiedz
 10. Pani Agato, tak źle Pani w Polsce? Kto czy co Panią tu trzyma. Kto chce niech emigruje, to nie jest zabronione. Nikogo na siłę tu – w Polsce – nie trzyma, ani też nie wypedza! “Zły to ptak co w własne gniazdo sra!”.Oj, Kapusta (w sumie, nie dziwię się – nazwa zobawiazuje). Czy tu też żydowskie newsy: https://www.aljazeera.com/news/ ?Ani i Or. Żal mi tych popleczników neohitlera.

  Odpowiedz
 11. Panie Julianie Werner, cóż za lotna wypowiedź: “Kilka tygodni temu postanowiłem na pewien czas zawiesić weryfikację komentarzy przed ich publikacją. Niestety…” I co dalej? (… bzzz … naprawdę?)Dla Agaty, Kapusty, Ani i Or, parafraza Broniewskiego: “Kiedy przyjdą podpalić dom, / ten, w którym mieszkasz – Polskę, / kiedy rzucą przed siebie grom / kiedy runą żelaznym wojskiem / i pod drzwiami staną, i nocą / kolbami w drzwi załomocą – / ty, ze snu podnosząc skroń, / stań u drzwi. / ty, ze snu podnosząc skroń, / stań u drzwi. / Oddaj im bagnet i broń! / Szkoda krwi!”. Życzę Państwu kolorowych snów, z przewagą komunistycznie czerwonych – jak krew ofiar – Państwa przyjaciela: Władimira Władimirowicza Putinia. Inna rzecz – to dla Pani Agaty – jest takie przysłowie: “Zły to ptak co w własne gniazdo s.R.a. Źle Pani w Polsce? (Pisze Pani: “Polska nigdy nie była dobrym miejscem do życia”). Nie ma przymusu tu być. Europa, a może cały Świat, na Panią czeka(?), Rosja też, a może zwłaszcza! I co tu mamy? Europejczyków? Obłudę zunifikowanych? Miękkość pieniądza? … … wiem nie jest wesoło, … mamy zryw, prowizorkę, myślę jednak: damy radę!

  Odpowiedz
 12. Witam! A może zapytać, jak Cyprian Kamil Norwid:
  “Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala,
  Czy ten, co mówić o tem nie pozwala?” – I wnikliwiej przyjrzeć się, jakiż to piroman bezkarnie bawi się zapałkami nad Polską i nad wieloma innymi krajami?

  Odpowiedz
 13. W pełni popieram politykę wladymira putina

  Odpowiedz
 14. Tyle tylko, że Putin to nie polityk tylko zawodowy morderca.-kgbowiec.

  Odpowiedz
 15. Napisałem posta po rosyjsku, cyrylicą. Niestety redakcja lubliniecki.pl blokuje to (nie pierwszy raz) – nie zna rosyjskiego? (Tłumacza Google też nie znają?) Oj … . A przecież język wroga warto(!) znać.Wiadomość była do Pani Marioli – w języku i literami jej bohatera i idola. Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.