Młodzi harcerze porządkowali teren basenu w OSW Kokotek. Czy obiekt będzie dostępny tylko przez dwa tygodnie? Trwają rozmowy

Młodzi harcerze porządkowali teren basenu w OSW Kokotek. Czy obiekt będzie dostępny tylko przez dwa tygodnie? Trwają rozmowy

W sobotę członkowie 9 Drużyny Harcerskiej “Lekka Stopa” ze Szczepu Millenium – działającej przy Szkole Podstawowej nr 4 – przeprowadzili prace porządkowe na terenie basenu harcerskiego w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym “Kokotek” Hufca ZHP Lubliniec. 

Młodzi ludzie zakasali rękawy i zabrali się do żmudnej pracy, choć na chwilę obecną wiadomo, że tego lata obiekt może być udostępniony dla mieszkańców zaledwie przez dwa tygodnie. Jednak w tej kwestii… jeszcze nie wszystko jest stracone. 

Postanowiliśmy zrobić dobry uczynek i o 10:00 przyjechaliśmy do naszego Ośrodka Harcerskiego. Otrzymaliśmy potrzebne narzędzia i poszliśmy na basen. Plewiliśmy i grabiliśmy przez dwie godziny. Daliśmy z siebie 100 procent ale pracy zostało jeszcze bardzo dużo. Mimo wszystko, bardzo się cieszymy, że mogliśmy troszkę pomóc – podsumowują rozentuzjazmowani harcerze na swym profilu w portalu społecznościowym Facebook.

Wciąż nie wiadomo, czy – zgodnie z zapowiedzią władz Miasta – basen będzie otwarty tylko przez dwa tygodnie, czy uda się jednak udostępnić go na dłużej.

Jak informował portal “Lubliniec nasze miasto” – ZHP Chorągiew Śląska wystąpiła do Urzędu Miejskiego w Lublińcu, w konkursie otwartym dla organizacji pozarządowych, z wnioskiem o dofinansowanie do tego obiektu, żeby mógł służyć mieszkańcom w okresie wakacji. Wniosek opiewał na kwotę ponad 180 tys. złotych – Dotacja miała być przeznaczona w głównej mierze na opłacenie ratowników i utrzymanie basenu.

Portal wskazuje, że w konkursie mogły brać udział także inne podmioty i okazało się, że było ich bardzo dużo. Wnioski były analizowane przez komisję konkursową według jednego algorytmu matematycznego i trzeba było proporcjonalnie, każdą dotację, odpowiednio uszczuplić. Ostatecznie ZHP otrzymało ponad 51 tys. zł.

Z tego względu, na chwilę obecną, basen będzie czynny tylko przez dwa tygodnie wakacji, od 11 do 24 lipca.

Jednak według ostatnich informacji, które dotarły do naszej redakcji, Miasto najprawdopodobniej rozpisze drugi konkurs, który może zwiększyć szanse ZHP Chorągiew Śląska na wyższe dofinansowanie, co pozwoliłoby na wydłużenie okresu działalności basenu w 2021 roku.

Do tematu powrócimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.