Młodzi muzycy tym razem na zielonej murawie! Za nami I Międzyorkiestrowy Turniej Piłki Nożnej w Lublińcu [ZDJĘCIA]

Młodzi muzycy tym razem na zielonej murawie! Za nami I Międzyorkiestrowy Turniej Piłki Nożnej w Lublińcu [ZDJĘCIA]

W sobotni poranek 2 września na Stadionie Miejskim w Lublińcu odbył się I Międzyorkiestrowy Turniej Piłki Nożnej. Organizatorami wydarzenia była Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec, Miasto Lubliniec oraz Miejski Dom Kultury w Lublińcu.

Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec oprócz tego, że została uhonorowana w 2022 roku zaszczytnym tytułem ,,Ambasadora Miasta Lublińca’’, na każdym kroku udowadnia jak wspaniale reprezentuje Miasto Lubliniec oraz Miejski Dom Kultury, którego jest sekcją.

Tym razem do współpracy zaprosiła kolegów po fachu z Gminnej Orkiestry Dętej w Ciasnej oraz Orkiestry Dętej z Gorzowa Śląskiego.

Zanim rozległ się pierwszy gwizdek i na boisku rozgorzały piłkarskie emocje, I Międzyorkiestrowy Turniej Piłki Nożnej rozpoczął się… muzycznym akcentem – wspólnym wykonaniem utworu z repertuaru Haliny Kunickiej “Orkiestry Dęte”.

Laur zwycięstwa w zawodach przypadł Orkiestrze z Gorzowa Śląskiego. Drugie miejsce wywalczyli muzycy z Ciasnej a na trzecim stopniu podium rozgrywki zakończyła ekipa z Lublińca. 

Wszystkim uczestnikom rozdano pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy pierwszego miejsca zabrali do Gorzowa Śląskiego okazały puchar.

– Wydarzenie pełne było miłych momentów, służyło zintegrowaniu się członków Orkiestr i spędzeniu czasu na wspólnej zabawie. Gratulujemy zwycięzcom! Trzymamy kciuki za kolejne edycje wydarzenia – podsumowuje Paulina Wojtulek, rzecznik prasowy Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.