Młodzi szachiści z Koszęcina zdominowali 23. Mistrzostwa Gminy Boronów! [WYNIKI]

Z bardzo obfitym łupem zebranym w trakcie 23. Szachowych Mistrzostw Gminy Boronów im. Zenona Janika wrócili do domu członkowie klubu “Szachowe Ludki”, działającego przy Domu Kultury w Koszęcinie”. W kategorii uczniów klas I-IV, podopieczni Jana Nowakowskiego zajęli dwa miejsca w pierwszej trójce. Dominowali również pod względem liczby reprezentantów, wystawiając sześciu zawodników w 11-osobowej stawce.

Szkoleniowiec “Szachowych Ludków” – Jan Nowakowski, nie krył zadowolenia po udanym występie swoich szachistów – Dla niektórych z nich był to pierwszy wyjazd na turniej. Rozgrywki przeprowadzono w systemie “każdy z każdym”. Młodzi szachiści byli zmęczeni ale dzielnie dotrwali do końca – podsumowuje opiekun.

Pierwsze miejsce w grupie I-IV zajął Szymon Łodziński, o którym Lubliniecki.pl pisał już w maju 2019 roku. 9-letni wówczas szachista zajął znakomite, drugie miejsce w 33. Szachowych Mistrzostwach Państwowej Szkoły Publicznej nr 2 w Kluczborku. Co ciekawe – Szymek wyśrubował ten znakomity wynik wśród 18 startujących juniorów młodszych (do 13 lat). Wcześniej utalentowany szachista wystąpił również w ubiegłorocznej edycji Mistrzostw Gminy Boronów, gdzie zajął dobre, czwarte miejsce. W tym roku Szymon Łodziński sięgnął już po całą pulę udowadniając, że regularne treningi i cierpliwość mogą przynieść sukcesy, nawet w sportowym życiorysie 10 latka.

To nie koniec zdobyczy zebranych przez członków klubu “Szachowe Ludki”. W sobotę na trzecim miejscu uplasował się brat Szymka, Bartosz ŁodzińskiMiał on tyle samo punktów co zdobywca drugiego miejsca. O ostatecznym rozstrzygnięciu zadecydowała jedynie punktacja pomocnicza – wyjaśnia trener Nowakowski. Wspomnianą drugą pozycję zajął Maks Tomalka. Na kolejnych miejscach ponownie znaleźli się młodzi gracze z Koszęcina – Antoni Duda oraz Kinga Maniak (najlepsza z dziewcząt). Siódme miejsce wywalczył Aleksander Kandzia a dziewiąte Jakub Kozala – był to dla nich pierwszy wyjazd na profesjonalny turniej!

Starsi chłopcy zrzeszeni w klubie “Szachowe Ludki” rywalizowali w jednej grupie z seniorami. Tutaj 32 zawodników grało 9 rund systemem szwajcarskim – opis systemu TUTAJMichał Adamek (po raz pierwszy na wyjazdowym turnieju) wywalczył 5 punktów i zajął 11. miejsce w całej grupie i trzecie wśród 13 uczniów klas 4-8. Józef Duda zdobył 3,5 pkt. i uplasował się na 27. pozycji w grupie (9 miejsce wśród uczniów kl. 4-8).

W kategorii klas 4-8 najlepszy był Kamil Mośny (MGOK OSP Woźniki). W gronie juniorów starszych wygrał Mateusz Tomalka z Boronowa, natomiast w rywalizacji seniorów zwyciężył Aleksander Malcher z miejscowego klubu TKKF Boronovia Boronów.

Zdjęcia z turnieju możecie zobaczyć – TUTAJ.

Na podstawie: szachoweludki.opx.pl