Niezwykły styczeń w lublinieckim Domu Kultury!

Niezwykły styczeń w lublinieckim Domu Kultury!

Z ogromnym animuszem wejdzie w nowy rok kalendarzowy Miejski Dom Kultury w Lublińcu.

Przed nami wiele interesujących wydarzeń i propozycji aktywnego spędzenia czasu – od warsztatów rękodzieła, po wielki koncert z udziałem gwiazd Telewizji TVS!

Akademia Kreatywności w MDK zaprasza na comiesięczny cykl warsztatów w Galerii pod Glinianym Aniołem:

– 10.01.2019 godz. 17:00 “Linoryjki – nadruk na tkaninie”, koszt 45 zł

W Nowym Roku pierwsze warsztatowe spotkanie z cyklu „Akademia kreatywności” rozpocznie się bardzo ambitnie pod okiem Izabeli Barber . Warsztaty z linorytu, który jest techniką graficzną umożliwiającą druk wypukły, pozwolą uczestnikom stworzyć własnoręcznie matrycę, a następnie nadruk na bawełnianej torbie. Dodatkowo „Linoryjki” wtajemniczą uczestników na przykład w temat: „ Jak wykonać matrycę powtarzalnego wzoru, którego wielokrotny nadruk daje niesamowity efekt”. Wspaniała sprawa, również dla wszystkich żyjących w zgodzie z duchem eko – torba przyda się na zakupy, a być może na prezent dla „eko przyjaciółki”?! Uwaga, ilość miejsc jest ograniczona!

– 17.01.2019 godz. 17:30 “Emdek po japońsku – warsztaty origami”, wstęp wolny!

Na niepowtarzalny warsztat z japońskiej sztuki składania papieru bez użycia kleju i nożyczek zaprasza znawczyni tematu Akemi Yasuhara. Japonka, mieszkająca od kilku miesięcy w Lublińcu, wprowadzi mieszkańców w tajniki tej niezwykłej sztuki, która sprawia dużo radości, ale też pozwala się wyśmienicie zrelaksować. Przy okazji będzie można podszkolić się z języków obcych, bo prowadząca mówi po japońsku i nieco po angielsku, ale to bynajmniej w niczym nie przeszkadza – zapewniają organizatorzy. Zapraszamy już dziś do zapisów, bo chętnych będzie wielu.

– 23.01.2019 godz. 17:30 z okazji Dnia Babci i Dziadka “W warsztacie stolarza – karmnik”, 35 zł za 1 karmnik

Dokarmianie ptaków w okresie zimowym to piękny gest, dlatego serdecznie zapraszamy na wspólne budowanie karmników, dzięki którym będziecie mogli pomóc małym przyjaciołom w ten trudny dla nich czas. A że Dzień Babci i Dziadka przed nami, warto wykorzystać warsztaty na wspólne spotkanie. MDK proponuje zaprosić do udziału babcię i dziadka. Karmniki wykonane zostaną z surowego drewna, pod czujnym okiem stolarza. Prowadzący: Marta Gadaszewska, Karol Słota.

Zapisy osobiście w Galerii pod Glinianym Aniołem oraz telefonicznie pod numerem tel. 34 351 06 88 w godz. 15.00-21.00 (rezerwacja wygasa po trzech dniach).

*  *  *

Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury na warsztaty dla seniorów „Kreatywni 60 +”.

– 10.01.2019 godz. 11:00 “Torba eko z linorytem”, wstęp wolny

Warsztaty z linorytu, który jest techniką graficzną umożliwiającą druk wypukły, pozwolą uczestnikom stworzyć własnoręcznie matrycę, a następnie nadruk na bawełnianej torbie. Dodatkowo „Linoryjki” wtajemniczą uczestników na przykład w temat: „ Jak wykonać matrycę powtarzalnego wzoru, którego wielokrotny nadruk daje niesamowity efekt”. Wspaniała sprawa dla wszystkich żyjących w zgodzie z duchem eko, torba przyda się na zakupy, a być może na prezent dla „eko przyjaciółki”!  Ilość miejsc jest ograniczona!

– 29.01.2019 godz. 11:00 “Drewniane podkładki pod kubek”, wstęp wolny

Kolejne, dopołudniowe warsztaty z cyklu „Kreatywni 60+” również zapowiadają się bardzo interesująco. Nie często sięgamy po drewno, aby dać upust swoim kreatywnym zdolnościom więc tym razem będzie na to szansa. Zestaw sześciu drewnianych podkładek pod kubki z kawą lub herbatką, zimą przyda się na pewno. Schowane w zgrabnym opakowaniu, własnoręcznie pomalowane i udekorowane wyklejkami z serwetek mogą się okazać pomysłowym prezentem lub super dekoracją stołu.

Zapisy od 07.01.2019 roku osobiście w Galerii pod Glinianym Aniołem oraz telefonicznie pod numerem tel. 34 351 06 88 w godz. 15.00-21.00.

*  *  *

Król Walca André Rieu na ekranie lublinieckiego kina! 3 stycznia 2019 roku o godz. 18:00 będziemy mieli szansę podziwiać wirtuoza skrzypiec, który zaprezentuje wspaniały Koncert Noworoczny, nagrany na żywo w Sydney w noc z 31 grudnia 2018 roku na 1 stycznia 2019 roku w kultowym Town Hall.

Jak mówi sam artysta – Jestem absolutnie zachwycony, że mogłem po raz pierwszy zarejestrować mój koncert noworoczny dla kin. Możliwość występu w historycznym Ratuszu w Sydney powoduje prawdziwy dreszczyk emocji i nie mogę się doczekać, aby podzielić się tym koncertem z publicznością na całym świecie. Mogę tylko obiecać: będzie dużo niespodzianek – dodaje Rieu.

Majestatyczny Sydney Town Hall w Sydney zapewni piękną oprawę dla tego wyjątkowego, pierwszego koncertu karnawałowego, w którym André Rieu wystąpi ze swoją ukochaną Orkiestrą Johanna Straussa. Pracuje z nią od ponad 30 lat. Ponadto, jak zwykle, pojawią się wybitni wokaliści – sopranistki i tenorzy współpracujący z André. To ma być spektakularny świąteczny koncert, pełen przebojów muzyki klasycznej i popularnej. Jak zwykle zajrzymy za kulisy, będziemy chłonąć atmosferę zabawy towarzyszącą temu wydarzeniu, a także zwiedzimy Sydney!

Bilety w cenie 25 zł normalny i 20 zł ulgowy do nabycia:
– przez Internet na bilety.mdk.lubliniec.pl
– w kasie MDK.

*  *  *

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka z Paradą Gwiazd Telewizji TVS!

24.01.2019 roku o godz. 18:00 sala widowiskowa MDK będzie rozbrzmiewać znanymi i lubianymi piosenkami z programu Szlagierowa Lista TVS. Na scenie wystąpią: Metrum Reni & Marco, Kola i Jula, Karpowicz Family, Sonitus.

Miejsce: sala widowiskowa MDK
Bilety: 50 zł

Sprzedaż biletów:
– przez Internet na bilety.mdk.lubliniec.pl
– w kasie kina MDK

Bilety grupowe: zamówienia na adres mdk@lubliniec.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.