Opowieści o św. Janie Pawle II i … swojskie wypieki. Ksiądz Biskup Sławomir Oder odwiedził Kochanowice

Opowieści o św. Janie Pawle II i … swojskie wypieki. Ksiądz Biskup Sławomir Oder odwiedził Kochanowice

W ramach XXIV Regionalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej w Kochanowicach, 4 listopada 2023r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach gościł ordynariusz diecezji gliwickiej ks. Biskup Sławomir Oder.

Kochanowicka społeczność i nie tylko, ponieważ na spotkanie z Jego Ekscelencją przybyło wielu mieszkańców Ziemi Lublinieckiej, wysłuchała opowiadań ks. Biskupa związanych głównie z życiem św. Jana Pawła II. W przywołanych historiach nie zabrakło anegdot towarzyszących bogatemu życiorysowi Ojca Świętego.

W trakcie spotkania członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Kochanowic oraz Ostrowa – Lubockie w strojach ludowych wręczyły ks. Biskupowi swojskie wypieki ciasto i chleb.

Wójt Gminy Kochanowice Ireneusz Czech wraz z Dyrektorem Gminnego Centrum kultury i Informacji Małgorzatą Derkowską złożyli na ręce Jego Ekscelencji, w imieniu wszystkich zgromadzonych na sali, podziękowania za przyjęcie zaproszenia wraz z życzeniami dobrego zdrowia i sukcesów ewangelicznych w posłudze duszpasterskiej na śląskiej ziemi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.