Ostrzeżenie dla seniorów! Coraz więcej niepokojących sygnałów o oszustach w powiecie lublinieckim

Ostrzeżenie dla seniorów! Coraz więcej niepokojących sygnałów o oszustach w powiecie lublinieckim

“W kilku ostatnich dniach lublinieccy policjanci otrzymują informacje od osób starszych i ich rodzin, że oszuści zaczynają być znowu aktywni. W dalszym ciągu wykorzystują metodę “na wnuczka” i “na policjanta” – ostrzega Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.

Ze zgłoszeń wynika, że obecnie oszuści podają się również za pracownika banku, lub zapraszają seniorów na spotkania, których nie ma – poinformowała st. asp. Monika Wacławek, oficer prasowy lublinieckiej KPP.

Jak czytamy w czwartkowym komunikacie: “Oszuści potrafią manipulować i grać na uczuciach osób starszych czy samotnych. Przestępcy potrafią przekonać seniorów np. do tego, że jeśli wpłacą określoną sumę pieniędzy, uzyskają dodatek do emerytury czy renty. Oszuści wykorzystują niewiedzę z zakresu np. przepisów unijnych i wmawiają osobom starszym, że dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej w mieszkaniu zostanie wykonany remont instalacji gazowej czy też wodnokanalizacyjnej”.

“Oczywiście są to tylko preteksty, aby dostać się do mieszkania. Kiedy już oszuści dostaną się do środka odwracają uwagę osoby tam mieszkającej, aby w tym czasie niepostrzeżenie zajrzeć do szafki w poszukiwaniu pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów. Dlatego osoby starsze nie powinny wpuszczać do mieszkania nieznajomych osób, jeżeli są w nim, przebywają same” – ostrzegają mundurowi.

Jakie metody stosują oszuści? O szczegółach przeczytacie na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.