PILNE! Władze Lublińca zaapelowały do mieszkańców o oszczędzanie wody!

PILNE! Władze Lublińca zaapelowały do mieszkańców o oszczędzanie wody!

Mamy oficjalną odpowiedź władz Lublińca na nasze zapytanie dotyczące obecnej sytuacji wodnej, w obliczu upałów, które od kilku dni panują na terenie kraju.

Według informacji uzyskanych od Zarządu Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ciepłownictwa, dostawcy wody na terenie Lublińca, na chwilę obecną nie występują braki w produkcji wody, natomiast w związku ze zwiększonym poborem przez mieszkańców Lublińca został wystosowany apel do społeczności o rozważną i możliwie oszczędną eksploatację celem uniknięcia spadku ciśnienia w sieci wodociągowej – poinformował Mieczysław Dłubała, Naczelnik Wydziału Komunalnego Urzędu Miejskiego w Lublińcu.

TREŚĆ APELU:

Prosimy o rozważny i możliwie oszczędny pobór wody w trakcie tegorocznych upałów. Zwiększony pobór wody wodociągowej powoduje spadek ciśnienia w sieci, co w konsekwencji utrudnia dostawę wody do mieszkań na wyższych piętrach. Prosimy o wykorzystywanie wody przede wszystkim do celów bytowych. W przypadku konieczności używania wody do podlewania trawników, ogrodów, mycia samochodów oraz napełniania przydomowych basenów zalecamy wykonywanie tych czynności w godzinach od 23.00 do 6.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.