Poseł Gawron walczył do końca. Neurologia uratowana!

Poseł Gawron walczył do końca. Neurologia uratowana!

W czwartek poseł Andrzej Gawron poinformował członków Rady Miejskiej w Lublińcu o pomyślnym zakończeniu negocjacji związanych z utrzymaniem Oddziału Neurologicznego w Lublińcu. Utrata tak cennej placówki oznaczałaby dramat dla około 700 pacjentów, którzy w ciągu roku korzystają tutaj ze wsparcia lekarzy.

W swoim wystąpieniu w trakcie sesji poseł Gawron podsumował półtoraroczne działania zmierzające do powstrzymania likwidacji zadłużonej placówki. Wskazał przy tym na bardzo dobrą współpracę z dyrektorem Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ – Jerzym Szafranowiczem, dyrektorem Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu – Henrykiem Kromołowskim oraz Ordynatorem szpitala – Małgorzatą Moc. Sprawę poruszano również w Urzędzie Marszałkowskim.

Poseł Gawron, z którym kontaktowaliśmy się po Sesji Rady Miejskiej, nie krył zadowolenia z osiągniętych rezultatów – Szpital Neurologiczny w Lublińcu stanowi bardzo ważny punkt strategiczny na mapie tego typu placówek. Zasięg szpitala obejmuje około 80 tysięcy mieszkańców naszego powiatu oraz ludność z ościennych gmin: Dobrodzień, Olesno, Kalety, Krupski Młyn czy nawet z okolic Tarnowskich Gór – wymienia parlamentarzysta.

Andrzej Gawron wskazuje również, że ze względu na przyspieszony i stresujący tryb życia, mieszkańcy coraz częściej sięgają po pomoc w zakresie neurologii. Odcięcie tak ważnej placówki stanowiłoby nie małe utrudnienie dla okolicznej społeczności. Lubliniecki Oddział Neurologiczny cieszy się bardzo dobrą opinią wśród osób cierpiących m.in. na zaburzenia krążenia mózgowego, padaczkę, guzy mózgu czy chorobę Parkinsona. Posiada znakomitą kadrę i oferuje szereg rozmaitych badań diagnostycznych. Najbliższe takie placówki znajdują się dopiero w Częstochowie czy na Śląsku.

Utrzymanie działalności Oddziału Neurologicznego cieszy wszystkich zainteresowanych. Niestety, zgoła odmienny los najprawdopodobniej spotka Pododdział Udarowy, w którym leczy się dzisiaj około 200 osób. Oprócz opieki lekarskiej pacjenci mogli liczyć tu również na konsultacje specjalistyczne czy fizjoterapię. W uznaniu posła – Na likwidacji pododdziału zaważyło przede wszystkim bierne stanowisko Starostwa Powiatowego w Lublińcu, które nie podjęło dostatecznej współpracy w zakresie ratowania neurologii. – kwituje poseł Andrzej Gawron.

  1. CO ZA BZDURY, taki oddz to wstyd marnowanie społecznych pieniędzy, odzwierciedlenie nieudolnej państwowej służby zdrowia’

    Odpowiedz
  2. pododdział udarowy, czy realnie cos takiego było no nie!, a co do likwidacji nie przyczyniło sie starostwo tylko BRAK LEKARZY ! człowieku pomyśl co piszesz !!!

    Odpowiedz
  3. no i dobra współpraca śmieszne , od kiedy dyrektorem jest ten pan zwolniło się 9 lekarzy ! i masa pielęgniarek. kwestia czasu i ten szpital zniknie jak PKS !!! i znowu obwiniać będziecie starostwo, nie złe zarządzanie jak w przypadku PKS u

    Odpowiedz
  4. zanim kolejny raz zacznie Pan chwalić dziadostwo proszę napisać ile milionów straty przynosi oddz neurologi ile pielęgniarek zwolniło się z powodu mobbingu, ile zarabiają nowo przyjęte pielęgniarki [brutto 50 zł ponad ustawowe minimum] i czy tak teraz ma wyglądać PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ w kraju

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.