Potrącenie pieszego w Woźnikach. Niestety, nie udało się uratować życia 53 – letniego mężczyzny

Potrącenie pieszego w Woźnikach. Niestety, nie udało się uratować życia 53 – letniego mężczyzny

Lublinieccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w środowe przedpołudnie w Woźnikach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy idący ul. Woźnicką w kierunku ronda, został potrącony przez furgonetkę. Poszkodowany, pomimo podjętej reanimacji, zmarł – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

W rejon potrącenia zadysponowano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu zdarzenia obecny był prokurator z Prokuratury Rejonowej w Lublińcu. Czynności procesowe przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Czterdziestoletni kierujący furgonem został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że był trzeźwy. W miejscu zdarzenia zorganizowano objazdy. Policjanci, pod nadzorem prokuratura, wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze – poinformowała st. asp. Monika Wacławek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Pomimo licznych apeli policjantów z drogówki o ostrożność i rozwagę oraz wielu podjętych przez nich działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nadal dochodzi do różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń. Wszyscy kierujący powinni bezwzględnie stosować się do obowiązujących przepisów, natomiast rowerzyści i inni niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nie mogą zapominać o elementach odblaskowych, co w dużej mierze wpływa na ich bezpieczeństwo, szczególnie po zmroku.

Tylko w środę 19 lipca w całym kraju doszło do 59 wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób a 59 zostało rannych. W miniony weekend (14 – 16.07.) na polskich drogach w 216 wypadkach życie straciło 26 osób a 249 zostało rannych. 

Na podstawie / zdjęcie: lubliniec.policja.gov.pl oraz policja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.