“Poznaj mój świat. Integracja dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodzin” – wspaniała inicjatywa w Pawonkowie!

“Poznaj mój świat. Integracja dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodzin” – wspaniała inicjatywa w Pawonkowie!

Odwiedziny w JuraParku, warsztaty ze specjalistami i piknik w lesie – to najważniejsze wydarzenia zorganizowane w ramach projektu pod nazwą “Poznaj mój świat. Integracja dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodzin”.

Autorami przedsięwzięcia są członkowie Stowarzyszenia Wspierania Rodziny w Pawonkowie, którzy odpowiedzieli na prośbę nieformalnej Grupy Rodziców działającej w tej samej miejscowości. Projekt dofinansowany został przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Do udziału zaproszono rodziny z terenu Gminy Pawonków, wychowujące dzieci z niepełnosprawnościami w wieku od 2 do 15 lat.

9 lipca grupa rodzin z Gminy Pawonków wyjechała do Krasiejowa. Zwiedzanie JuraParku okazało się doskonałym sposobem na integrację dzieci z różnymi typami niepełnosprawności oraz ich rodziców.

15 lipca odbyły się warsztaty dla Rodziców “Wyjątkowe Rodzicielstwo” poprowadzone przez Aleksandrę Gracę – na co dzień pracującą w Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lublińcu. W tym samym czasie dzieci integrowały się na warsztatach ze specjalistami i wolontariuszami ze Stowarzyszenia Wspierania Rodziny w Pawonkowie.

Kolejnym wydarzeniem w ramach projektu “Poznaj mój świat – integracja dzieci z niepełnosprawnością i ich rodzin” był piknik w lesie zorganizowany 21 lipca. W programie znalazło się pieczenie kiełbasek, konkursy z nagrodami, gry i zabawy. Nagrody, którymi obdarowano małych uczestników spotkania zakupiono dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

28 lipca odbyły się warsztaty z florystą pod nazwą “Lasy w szkle”. Miejscem spotkania była Świetlica dla Dzieci i Młodzieży “Dziupla” w Pawonkowie – Spotkanie było dla wszystkich okazją do jeszcze lepszego poznania się. Rodzinne sadzenie “szklanych ogrodów” odbywało się w miłej i radosnej atmosferze, a przede wszystkim sprzyjało rozmowom. Wykonane przez siebie “Szklane ogródki” rodziny zabrały do domów na pamiątkę spotkań – czytamy na profilu “Poznaj mój świat” w portalu Facebook.

Projekt “Poznaj mój świat – integracja rodzin z niepełnosprawnością i ich rodzin” zakończył się 11 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.