Przed nami wielka impreza pływacka w Herbach!

Przed nami wielka impreza pływacka w Herbach!

30 marca na krytej pływalni w Herbach odbędzie się VIII Międzynarodowy Miting Pływacki im. Romana Banducha “Szukamy Młodych Talentów”. Organizatorami zawodów są Gmina Herby i Kłobucki Klub Pływacki “Delfin”. Pierwsze starty o godzinie 9:30.

O tym jak, z roku na rok, wzrasta ranga imprezy, przekonaliśmy się chociażby w trakcie poprzedniego mityngu zorganizowanego 7 kwietnia 2018. W Herbach wystąpili reprezentanci 51 klubów pływackich z Polski oraz 1 klub z Czech – łącznie 595 zawodników wieku od 8 do 13 lat.

Znakomita frekwencja sprawiła, że na kilka dni przed mitingiem organizatorzy zmuszeni byli do zamknięcia listy startujących, choć kolejne kluby zgłaszały chęć udziału. Z uwagi na taką ilość uczestników, przesunięto również rozpoczęcie startów na wcześniejszą godzinę, a sama impreza trwała ponad 12 godzin!

Zawody przeprowadzono w 14 konkurencjach dla dziewcząt i chłopców, w odpowiednich grupach wiekowych. Zawodnicy pływali na 4 dystansach: 25 m, 50 m, 100m, 200 m oraz 4 x50 m stylem klasycznym, grzbietowym, dowolnym, motylkowym i zmiennym. Po medale sięgnęli zawodnicy z 44 klubów.

Najwięcej trofeów zdobyli reprezentanci klubu “Omega” Olkusz – 18 krążków, w tym 7 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe. Na miejscu drugim uplasował się klub “Jedynka” Łazy. Z bardzo dobrej strony pokazali się pływacy z czeskiego klubu Plavecki Bohumin, zajmując trzecią pozycję w klasyfikacji łącznej. Warto wspomnieć również o zawodnikach z klubu “Orka” Herby, którzy godnie reprezentowali nasz powiat.

– Miting organizowany w Herbach do duże przedsięwzięcie logistyczne, wymagające zaangażowania i dbałości o wiele szczegółów, jednak dobra współpraca naszego samorządu z gminą Kłobuck oraz przychylność sponsorów sprawiają, że coroczne zawody zyskują przychylne opinie przedstawicieli klubów z całej Polski i z zagranicy – mówiła w kwietniu Iwona Burek, Wójt Gminy Herby.

Zdjęcie: herby.pl (arch.)

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.