Rewolucja w Kokotku!

Rewolucja w Kokotku!

Sensacyjne wiadomości napłynęły wczoraj do nas od stowarzyszenia oblackiego Niniwa. W prawie dziesięciominutowym spocie, dostępnym w serwisie YouTube, o. Tomasz Maniura – prezes Niniwy a jednocześnie przełożony domu oblackiego w Lublińcu-Kokotku, poinformował o nabyciu przez Polską Prowincję Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ośrodka wypoczynkowego Silesiana. Jest to o tyle sensacyjna wiadomość, że wcześniej mówiło się o budowie nowego obiektu noclegowego dla niezwykle prężnie rozwijającego się duszpasterstwa młodzieżowego skupionego wokół Niniwy. Nikt natomiast nie mówił o przejęciu jakiegokolwiek istniejącego obiektu.

Jest to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń dla miasta w tym roku. Ten niszczejący od dziesięcioleci obiekt w końcu doczeka się gruntownej renowacji. Mamy nadzieję, że stanie się to impulsem do innych inwestycji turystyczno-rekreacyjnych w tym rejonie miasta.

Ośrodek wypoczynkowy Silesiana powstał w latach 70-tych XX wieku. Przez kolejne dziesięciolecia był ważnym miejscem wypoczynku weekendowo-świątecznego dla mieszkańców całej konurbacji katowickiej. Wraz ze zmianami ustrojowymi po 1989 roku, niedoinwestowany ośrodek coraz bardziej niszczał. W skład kompleksu Silesiany wchodzi między innymi budynek hotelowy dysponujący ponad 50-oma pokojami mogącymi pomieścić 180 gości, hala sportowa, budynek socjalny oraz przystań kajakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.