Samorządowcy i mieszkańcy odpowiedzieli na apel wójta. Ruszyło wielkie porządkowanie gminy Boronów

Samorządowcy i mieszkańcy odpowiedzieli na apel wójta. Ruszyło wielkie porządkowanie gminy Boronów

Po apelu wójta gminy Boronów Krzysztofa Bełkota pt.: “Dbajmy o naszą przestrzeń, to nasza gmina, tu żyjemy”, opublikowanym w lokalnym biuletynie, w trosce o środowisko estetykę lokalnego krajobrazu, w gminie Boronów zainicjowano akcję pod hasłem “Spacer z workiem”.

Członkinie Rady Gminy z rodzinami oraz pracownicy Urzędu Gminy, zorganizowali akcję porządkowania rodzimej okolicy. W ten sposób inicjatorzy przedsięwzięcia chcieli dotrzeć do nieodpowiedzialnej części mieszkańców, zaśmiecających przestrzeń lokalną, dając w ten sposób dobry przykład w zakresie regularnego utrzymania czystości w gminie Boronów.

Na chwilę obecną pokonaliśmy około 10 kilometrów. Zbieraliśmy butelki i puszki porozrzucane przy drogach czy rowach, jak również uprzątnęliśmy kilka “dzikich wysypisk” w tutejszych lasach – relacjonuje uczestnicząca w przedsięwzięciu Krystyna NowakTo dopiero początek. Zamierzamy kontynuować akcję – zapowiedziała radna gminy Boronów.

Podobnie jak wójt Krzysztof Bełkot, samorządowcy zaapelowali do mieszkańców i przyjezdnych o zachowanie podstaw kultury i niezaśmiecanie okolicy – Nie bójmy się zwracać uwagi w momencie, w którym ktoś zaśmieca teren. Ciągle bardzo aktualne jest stare hasło: “Żądasz czystości – zachowaj ją sam”. Zachęcamy również do udziału w kolejnych odsłonach naszej akcji, ponieważ do zebrania pozostało jeszcze sporo odpadów – podkreśla radna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.