ŚDM w Lublińcu

ŚDM w Lublińcu

Rozpoczynające się w najbliższych dniach Światowe Dni Młodzieży są jednym z najważniejszych wydarzeń nie tylko religijnych, które odbywają się tego roku w Polsce. Głównym miejscem spotkań wszystkich uczestników będzie Kraków i jego okolice, gdzie na Campus Misericordiae w Brzegach w sobotę 30 lipca odbędzie się wieczorne czuwanie z papieżem Franciszkiem, a w niedzielę 31 lipca na zakończenie Światowych Dni Młodzieży msza rozesłania, na której spodziewanych jest kilka milionów uczestników. Warto pamiętać, że na niedzielną, kończącą ŚDM mszę świętą nie trzeba mieć specjalnych wejściówek. Osoby, które spontanicznie podejmą decyzję udania się do Brzegów, muszą jedynie liczyć się z tym, że wejdą do dalszych sektorów.

Z uwagi na dużą liczbę pielgrzymów, którzy z całego świata zjeżdżają do Polski, także i w naszym mieście będziemy gościć uczestników ŚDM. Do parafii św. Mikołaja w Lublińcu przyjedzie duża grupa Litwinów, którzy będą przebywać w naszych domach w dniach 20-25 lipca.

Z tej to okazji serdecznie zapraszamy na koncert “Światowych Dni Młodzieży w Lublińcu”, który odbędzie się 23 lipca, od godz. 16:00 na Bulwarze Grotowskiego. Rozpoczęcie koncertu wspólną modlitwą – Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 16:00. Następnie wystąpią takie zespoły jak: Zespół Pieśni i Tańca „Halka”, „nutka E”, Klub Jednostki Wojskowej Komandosów, „Za młodzi na sen” oraz artyści MDK. Na zakończenie o godz 20:30 wystąpi gwiazda wieczoru, niezwykle popularny zespół SOUND’N’GRACE. Na zakończenie koncertu wspólna modlitwa Apelem Jasnogórskim.

Serdecznie zapraszamy!

 

  1. Zapomniałeś o Wind Bandzie z Olesna 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.