Uczestnicy Międzynarodowego Wyścigu “Solidarności” i Olimpijczyków przejadą przez gminę Woźniki [29.06.]

Uczestnicy Międzynarodowego Wyścigu “Solidarności” i Olimpijczyków przejadą przez gminę Woźniki [29.06.]

W środę 29 czerwca rozpocznie się 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków. Tego dnia zawodnicy przejadą przez gminę Woźniki. Kierowcy będą musieli zwrócić uwagę na czasową zmianę organizacji ruchu.

Peleton, spodziewany w godzinach 17:30 – 18:05, wjedzie do miejscowości Sośnica drogą nr 908 z kierunku Miasteczka Śląskiego. Następnie kolarze udadzą się w kierunku Woźnik drogą nr 789 i po przejechaniu przez miejscowość Woźniki kierować się będą w stronę powiatu myszkowskiego.

W związku z przejazdem peletonu będą występować utrudnienia w ruchu na terenie gminy Woźniki, na ulicach Asfaltowej, Dworcowej, Koziegłowskiej – informuje asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Wyścig będzie się odbywał przy czasowo zamkniętym ruchu kołowym. Na czas przejazdu peletonu wyznaczone zostaną objazdy, a ruch będzie regulowany przez służby zabezpieczające. Policjanci apelują do kierowców oraz pieszych o stosowanie się do poleceń i sygnałów wydawanych przez policjantów oraz osoby zabezpieczające wyścig.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków rozgrywany jest od 1990 roku (od 2001 roku na przełomie ostatniej dekady czerwca i pierwszej dekady lipca). Impreza zaliczana jest do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. Od 2015 roku posiada kategorię UCI 2.2.

W tym roku 160 kolarzy (27 ekip z 14 krajów) przejedzie łącznie pięć etapów w pięciu województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i łódzkim o łącznej długości 772,8 km. Rywalizacja rozpocznie się w Żorach, a zakończy 2 lipca w Łodzi.

Organizatorem wyścigu jest NSZZ „Solidarność” Regionu Łódzkiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich oraz władzami miast, przez które przejeżdża peleton. Wyścig odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy.

Więcej o wyścigu: TUTAJ [wyscig.com.pl]

Zdjęcie: gov.pl/web/uw-lodzki (arch. 2021)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.