Uczniowie klas ósmych przed trudnym wyborem? Starostwo przedstawiło ofertę szkół ponadpodstawowych

Uczniowie klas ósmych przed trudnym wyborem? Starostwo przedstawiło ofertę szkół ponadpodstawowych

Uczniowie ósmych klas szkół podstawowych już niebawem będą musieli dokonać wyboru dalszego kierunku kształcenia w szkołach ponadpodstawowych. W najnowszym wydaniu gazety powiatowej “Ziemia Lubliniecka” zamieszczono szczegółową ofertę edukacyjną, w której Starostwo Powiatowe zachęca do kontynuowania nauki w prowadzonych przez siebie placówkach.

Obok rozbudowanej prezentacji pięciu szkół, zainteresowani uczniowie i rodzice mogą prześledzić przydatne statystyki, a także skorzystać z porad związanych z rekrutacją, przedstawionych przez Ewelinę Pokaczajło – powiatowego doradcę zawodowego.

Tradycyjnie już, rekrutacja do szkół ponadpodstawowych będzie prowadzona w oparciu o system elektroniczny. Nabór wspomagany takim systemem, daje znacznie większy komfort przy wyborze szkoły i oczekiwaniu na wyniki przyjęć – zapowiada Joachim Smyła, Starosta Lubliniecki na łamach periodyku – Zanim podejmiecie decyzję i przystąpicie do wypełniania wniosku o przyjęcie do szkoły – przeczytajcie uważnie informacje zawarte w naszej gazecie, zobaczcie szkołę, w której chcielibyście się uczyć. Zaproponujcie także rodzicom, by zapoznali się z procedurą elektronicznej rekrutacji – dodaje starosta.

Na nowych uczniów czekają oferty pięciu szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe. Przytaczając treść najnowszego wydania “Ziemi Lublinieckiej”, koncentrujemy się jedynie na bazie dydaktycznej poszczególnych szkół. Więcej informacji znajdziecie w numerze gazety.

Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu: 25 sal lekcyjnych, pracownia komputerowa (tablety graficzne, drukarka i skaner 3D, zestaw do Akademii Cisco Basic), pracownia biologiczno‑chemiczna, stanowiska laboratoryjne z umywalkami i stół demonstracyjny z digestorium, skomputeryzowana biblioteka z czytelnią, aula wyposażona w system multimedialny, szkolny radiowęzeł, obserwatorium astronomiczne, hala sportowa z siłownią, kompleks boisk „Orlik,” strzelnica sportowa, szkolna kawiarenka i strefy relaksu.

Zespół Szkół Ogołnokształcąco – Technicznych w Lublińcu: Szkoła dysponuje nowoczesnym wyposażeniem. Posiada m.in. 8 tablic interaktywnych, pracownie do nauki zawodu, 5 pracowni komputerowych, w których uczą się nie tylko uczniowie technikum informatycznego, ale również pozostałych klas, gdy wymagania zawodu dotyczą obsługi specjalistycznych programów zawodowych. W każdej klasie znajduje się rzutnik lub tablica interaktywna oraz komputer z szerokopasmowym dostępem do Internetu. Dziennik elektroniczny zapewnia stały wgląd do informacji o wynikach nauczania. W okresie letnim zajęcia odbywają się również w „zielonej klasie” – sali lekcyjnej na wolnym powietrzu. Uczniowie korzystają ze specjalistycznej pracowni językowej, pracowni przedmiotowych i wielofunkcyjnego boiska „ORLIK”. Szkoła dysponuje doskonale wyposażoną biblioteką z 12 stanowiskami komputerowymi. W ZSOT duży nacisk kładzie się na serdeczne relacje, integrację klas i dobrą atmosferę. Na każdym piętrze są wygodne i estetyczne miejsca do odpoczynku oraz dostęp do sieci wi‑fi, wystój szkoły i wygląd pomieszczeń projektowane są przez uczniów. W 2019 r. oddana do użytku została nowo dobudowana część, która zwiększyła potencjał dydaktyczny szkoły o 4 nowoczesne w pełni wyposażone pracowanie zawodowe: budowlaną, teleinformatyczną, hotelarską oraz mechaniczną. Obecnie trwa zakup wyposażenia: symulowanego pokoju hotelowego, sprzętu budowlanego, teleinformatycznego i maszyn CNC.

Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu: szkoła posiada cztery nowoczesne pracownie zawodowe – gastronomiczną, elektryczną, fryzjerską i mechaniczną; 2 pracownie komputerowe, bibliotekę z centrum multimedialnym, salę gimnastyczną, siłownię, boisko o syntetycznej nawierzchni oraz sklepik szkolny.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu: szkoła posiada bogato wyposażone zaplecze dydaktyczne, sprzyjające rozwojowi indywidualnych pasji i zainteresowań. Są to min.: pracownia biologiczno‑badawcza, pracownia chemiczno‑analityczna, pracownia informatyczna, pracownia technologii i postaci leków, pracownia kosmetyczna, pracownia umiejętności społeczno‑opiekuńczych, pracownia arteterapii i komunikacji społecznej, biblioteka.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Konrada Mańki: szkoła posiada estetyczne pracownie przedmiotowe do nauki przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, pracownie komputerowe z dostępem do internetu, w tym wyposażoną w nowoczesną maszynę do druku cyfrowego, pracownie multimedialne z tablicami interaktywnymi i rzutnikami, nowoczesną pracownię gastronomiczną dostosowaną do przeprowadzania egzaminów zawodowych, aulę, salę gimnastyczną, nowoczesną bibliotekę oraz Salę Doświadczania Świata.

Najnowszy numer “Ziemi Lublinieckiej”TUTAJ [źródło: lubliniec.starostwo.gov.pl]