Uwaga na oszustów. Urząd Miejski w Woźnikach opublikował specjalny komunikat!

Uwaga na oszustów. Urząd Miejski w Woźnikach opublikował specjalny komunikat!

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Woźnikach nie odwiedzają Państwa w domach i nie nakłaniają do podpisywania żadnych umów! – informują władze gminy. To odpowiedź na informacje o oszustach, którzy powołują się na współpracę z samorządem w zakresie sprzedaży pomp ciepła czy systemów fotowoltaicznych.

Komunikat opublikowany na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Woźnikach:

“Przedstawiciele handlowi, podający się za współpracowników Urzędu, oferujący m.in. pompy ciepła czy fotowoltaikę świadomie wprowadzają mieszkańców w błąd. Urząd Miejski w Woźnikach nie współpracuje z żadną firmą. Dlatego prosimy nie zawierać umów z nieuczciwymi firmami, których przedstawiciele podają się za pracowników czy współpracowników naszego Urzędu. Prosimy też nie podawać im swoich danych.

Przypominamy, że w trosce o swoje bezpieczeństwo i pieniądze należy wybierać renomowane firmy. Doradzamy, aby sprawdź czy firma w ogóle istnieje (informacje znajdziemy np. w serwisach CEIDG czy KRS), czy posiada uprawnienia SEP, OZE i UDT (np. udt.gov.pl) i doświadczenie – poproś o referencje. Warto też porównać oferty innych firm oraz zachować czujność – jeżeli firma proponuje wykonanie usług w bardzo niskiej cenie.

Przypominamy, że w Urzędzie działa punkt konsultacyjno-informacyjny dotyczący Programu „Czyste powietrze”. Tylko tu nasi pracownicy udzielają informacji o programie „Czyste powietrze”, służą wsparciem w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie, w tym pod kątem spełnienia wymagań określonych w programie, pomocą przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania, w tym przy poprawnym wypełnianiu wniosku o płatność oraz kompletowaniu wymaganych załączników”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.