Wiemy gdzie powiat wyremontuje drogi w 2018 roku!

Wiemy gdzie powiat wyremontuje drogi w 2018 roku!

Jako pierwsi prezentujemy wykaz dróg powiatowych przeznaczonych do remontu lub kontynuacji poprzednich modernizacji w roku 2018. Starostwo Powiatowe w Lublińcu informuje o sześciu wyłonionych odcinkach. Sprawdź, czy inwestycje obejmą twoją okolicę…

BABIENICA: Administrator zamierza rozpocząć modernizację drogi S2341, a więc ulicy Stawowej – od skrzyżowania z ulicą Główną w kierunku drogi wojewódzkiej 905. Długość remontowanego odcinka: 850 metrów.

KOSZĘCIN: Dobre wieści dla mieszkańców ulicy Cieszowskiej (droga S2328). We współpracy z gminą, powiat planuje tu budowę chodnika na odcinku 350 metrów.

KOŚMIDRY: Zarówno przebudowa jak i nowe odwodnienie czekają drogę S2322. Powiat przeprowadzi inwestycję wspólnie z Gminą Pawonków.

ŁAGIEWNIKI WIELKIE: Mieszkańcy mogą liczyć na kontynuację przebudowy drogi S2308. Długość remontowanego odcinka: 1000 metrów.

PATOKA: Starostwo podjęło decyzję o dalszych pracach na drodze S2301. Wymiana nawierzchni obejmie odcinek od zabudowy przysiółka do skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia w Sierakowie (obok Dębu Napoleona). Długość remontowanego odcinka: 900 metrów.

SIERAKÓW ŚLĄSKI: Powiat będzie kontynuować wymianę nawierzchni na drodze S2304, łączącej sołectwo z województwem opolskim w pobliżu wsi Rędzina. Długość remontowanego odcinka: 1000 metrów.

Ponad to Starostwo Powiatowe w Lublińcu informuje o współpracy z gminami w ramach programu: “Budowa zintegrowanych węzłów przesiadkowych wraz z budową dróg rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.