Woźniki: Kolizja drogowa z udziałem 11 osób. Pomogli m.in. przejeżdżający ratownicy z Ukrainy. Znamy wstępne przyczyny

Woźniki: Kolizja drogowa z udziałem 11 osób. Pomogli m.in. przejeżdżający ratownicy z Ukrainy. Znamy wstępne przyczyny

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 22:20 na odcinku autostrady A1 w rejonie węzła Woźniki. Według informacji podanej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Woźnikach – czterema pojazdami podróżowało łącznie 11 osób, w tym dziecko. Jak poinformowano w portalu “Lubliniec nasze miasto” – ratownicy zabrali jedną osobę do szpitala na dalsze badania. 

Na szczęście wśród podróżujących nie stwierdzono poważnych obrażeń. Wszyscy uczestnicy opuścili pojazdy o własnych siłach. Oprócz Zespołu Ratownictwa Medycznego w rejon zdarzenia zadysponowano również trzy zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Lublińca i jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Woźnik – wymienia st. kpt. Wojciech Kwapień, oficer prasowy KP PSP w Lublińcu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca kolizji, udzieleniu pomocy przedmedycznej oraz odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Wspólnie z patrolem autostrady strażacy usunęli z jezdni elementy zniszczonych pojazdów.

Na miejscu zdarzenia zatrzymał się Zespół Ratownictwa Medycznego z Ukrainy, będący w drodze do Łodzi. Ratownicy udzielili pomocy uczestnikom, pozostając w tym rejonie do czasu przyjazdu przyjazdu służb medycznych.

[AKTUALIZACJA] Według informacji, którą przekazał nam st. sierż. Tomasz Konicki, p.o. oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, mundurowi ustalili już wstępne przyczyny kolizji.

Kierujący samochodem osobowym 53-letni obywatel Włoch zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w barierkę. Po około godzinie, w trakcie prowadzenia akcji ratunkowej, w rejonie zdarzenia przejeżdżała, kierująca Volkswagenem, 33-letnia mieszkanka woj. pomorskiego – widząc prowadzone działania, kobieta rozpoczęła hamowanie swoim pojazdem. Podobny manewr podjął, kierujący Seatem 28-latek z woj. łódzkiego jadący za Volkswagenem. Kolejnym pojazdem podróżował mężczyzna, który nie zdołał wyhamować samochodu marki Iveco i uderzył w Seata, a ten z kolei uderzył w Volkswagena. Do szpitala przetransportowano jedną z osób podróżujących Seatem lecz po przeprowadzonych badaniach została zwolniona. Obecnie KPP Lubliniec prowadzi czynności wyjaśniające pod kątem art. 86 Kodeksu Wykroczeń.

W działaniach brały udział:

OSP Woźniki
CS PSP Częstochowa x 2
PSP Lubliniec
Policja x 4
Zespół Ratownictwa Medycznego x 2
Patrol Autostrady

Przy współpracy z: Lubliniec Nasze Miasto / Zdjęcie: OSP Woźniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.