Z zawrotną prędkością przez Kochanowice! 35-latek bez prawa jazdy na okres trzech miesięcy

Z zawrotną prędkością przez Kochanowice! 35-latek bez prawa jazdy na okres trzech miesięcy

Policjanci z lublinieckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Kierujący jechał z prędkością 103 km/h. 35-letni mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Mundurowi apelują o bezpieczną jazdę i zapowiadają, że dla “piratów drogowych” nie ma taryfy ulgowej.

W środę, 31 maja lublinieccy policjanci przeprowadzili na drogach naszego powiatu działania pn. “Prędkość”, których celem była eliminacja jak największej liczby kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Patrole drogówki można było spotkać w miejscach, gdzie najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych, w rejonach przejść dla pieszych oraz w punktach, które zgłaszane były za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W miejscowości Kochanowice, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mundurowi zatrzymali do kontroli 35-latka, poruszającego się swoim pojazdem z prędkością 103 km/h. Ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz nałożyli 13 punktów karnych. Za swoje wykroczenie kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Stróże prawa za zbyt szybką jazdę zastosowali w sumie 44 środki prawne, przebadali 49 kierowców na zawartość alkoholu oraz 6 kierowców na zawartość środków podobnie działających jak alkohol.

Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego – przypomina przypomina st. asp. Monika Wacławek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Na podstawie / zdjęcie: lubliniec.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.