Zagłosuj na PAŁAC W KOCHCICACH w IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego [link]

Zagłosuj na PAŁAC W KOCHCICACH w IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego [link]

„Poprawa atrakcyjności rekreacyjno-turystycznej zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Kochcicach” to zadanie, które zgłoszone zostało do IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do rozdysponowania jest 5 mln złotych.

W podregionie, w którego skład wchodzą powiaty: gliwicki, lubliniecki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom i Gliwice, mieszkańcy będą mogli głosować na 19 zadań z łączną kwotą 2 314 255 złotych.

Na terenie zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Kochcicach funkcjonuje zamiejscowy Ośrodek Rehabilitacyjny będący w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. J. Daaba w Piekarach Śląskich. Obiekt nie służy jednak tylko prowadzeniu działalności medycznej w zakresie rehabilitacji osób ze schorzeniami narządów ruchu, ale jest także znanym miejscem o charakterze rekreacyjno-turystycznym. Z jego uroków korzystają nie tylko pacjenci, ale również turyści z całego województwa śląskiego.

– Ponieważ miejsce jest niedoinwestowane złożyliśmy wniosek o poprawę jego atrakcyjności rekreacyjno-turystycznej. Pozyskane środki pozwolą nam na zakup m.in. ławek, latarni parkowych czy stolików do rozgrywek szachowych. Koszt realizacji tej inwestycji to prawie 360 tysięcy złotych.

– powiedział Henryk Kromołowski, pełnomocnik dyrektora Szpitala ds. Ośrodka zamiejscowego w Kochcicach.

Link do głosowania: TUTAJ (do 12 września 2022)

Na podstawie / zdjęcie: lubliniec.starostwo.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.