Zwyciężyli wszyscy!

Zwyciężyli wszyscy!

W minioną sobotę, w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu odbyły się piłkarskie Mini Mistrzostwa Domów Dziecka. Organizatorem imprezy była Sporting Football Academy z Lublińca. Patronat nad turniejem objęło Starostwo Powiatowe.

W rozgrywkach udział wzięło 6 zespołów: Dom Dziecka Katowice-Stanica, Dom Dziecka Rybnik, Dom, Dziecka Kłobuck, Dom Dziecka Sowczyce, Dom Dziecka Lubliniec oraz gospodarz turnieju – Sporting Football Academy Lubliniec.

Turniej odbywał się w przedziale wiekowym 10-14 lat. Wszystkie drużyny grały w systemie “każdy z każdym”, a jeden mecz trwał 18 minut. Organizatorzy nie prowadzili klasyfikacji końcowej – wszystkie zespoły otrzymały puchar za uczestnictwo, natomiast każdy z zawodników otrzymał pamiątkowe medale, dyplom oraz upominek.

Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni przede wszystkim bardzo wysokim poziomem rozgrywanych meczów. Każda z drużyn dawała z siebie wszystko, w każdym spotkaniu. U wszystkich z zawodników widać było zaangażowanie i chęć zwycięstwa, choć dla mnie wszyscy już byli zwycięzcami – podsumował Kacper Polak, jeden z głównych organizatorów imprezy – Cieszy również przyjazd regionalnej telewizji TVP Katowice, dzięki której udało się nagłośnić sobotnie wydarzenie – dodaje szkoleniowiec Sporting Football Academy.

Jestem bardzo dumny z tego, że mogłem brać udział w tym przedsięwzięciu. Dla większości tych chłopców i dziewczynek to jest duża szansa na rozwój sportowy. Uważam jednak, że więcej osób powinno angażować się w tego typu projekty – kontynuuje K. Polak – My, jako Sporting Football Academy z Lublińca, dziękujemy za przybycie wszystkim drużynom i kibicom. Nie jest to ostatnie takie działanie podjęte przez Sporting. Powiem więcej, to dopiero początek! Takie imprezy będziemy organizować cyklicznie, a każdy kolejny turniej będzie coraz lepszy – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.