10 lat Patronatu św. Edyty Stein nad Lublińcem.

10 lat Patronatu św. Edyty Stein nad Lublińcem.

7 lipca na rynku głównym w Lublińcu odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Kopca, stanowiąca podziękowanie za 10 lat patronatu nad miastem św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein. W uroczystościach wziął udział Poseł na Sejm RP, Andrzej Gawron.

Głównym organizatorem uroczystości był ks. Konrad Mrozek z parafii św. Mikołaja. W Liturgii uczestniczył również ks. Biskup Senior Jan Wieczorek, obchodzący w tym roku jubileusz 60 – lecia kapłaństwa, a także kapłani ze zgromadzenia Misjonarzy Ojców Oblatów, na czele z Prowincjałem o. Pawłem Zającem OMI oraz z o. Tomaszem Maniurą OMI – współorganizatorem Festiwalu Życia w Kokotku.

Zaproszeni oficjele oraz mieszkańcy powitani zostali przez Burmistrza Lublińca, Edwarda Maniurę i Przewodniczącego Rady Miasta, Gabriela Podbioła. Wśród gości znaleźli się również samorządowcy, delegacje lokalnych instytucji i członkowie Towarzystwa im. Edyty Stein. Wyróżniła się liczna grupa młodzieży, biorąca udział w Festiwalu Życia – uczestnicy festiwalu dotarli do Lublińca… piechotą.

Edyta Stein nie bała się prawdy i ciągle jej poszukiwała, a świat współczesny boi się prawdy – mówił podczas Homilii ks. Biskup Jan Kopiec, który zachęcał, zwłaszcza młodych, do bycia człowiekiem dojrzałym w wierze – Czy ten patronat św. Edyty Stein nas zmienia? Czy zgłębiamy nie tylko jej życiorys, ale jej poszukiwanie prawdy? – pytał w końcowych fragmentach kazania.

Tekst i zdjęcia na podstawie opracowania Marii Banduch.

Nagranie całej Homilii można obejrzeć TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.