10 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem na terenie gospodarstwa w Lisowie. Są straty materialne

10 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem na terenie gospodarstwa w Lisowie. Są straty materialne

Do zdarzenia doszło późnym popołudniem w sobotę 3 czerwca w miejscowości Lisów [gm. Herby]. Do akcji gaśniczej zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej.

Według informacji, którą przekazał nam mł. bryg. Wojciech Kwapień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, w wyniku pożaru uszkodzeniu uległa część maszyn rolniczych, w tym kombajn i prasa do bali. Z kolei całkowitemu zniszczeniu uległ rozrzutnik.

Właścicielom gospodarstwa oraz strażakom udało się zabezpieczyć dziewięć krów mlecznych, dwie roczne jałówki oraz trzy cielaki.

W działaniach wzięły udział zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lublińcu (4), Ochotniczej Straży Pożarnej w Hadrze, OSP Kalina, OSP Tanina, OSP Olszyna, OSP Chwostek i OSP Lisów.

Na miejsce zadysponowano również patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Nie stwierdzono osób poszkodowanych. Nie ma obecnie oficjalnych informacji na temat przyczyn zdarzenia.

Zdjęcie: KP PSP Lubliniec

  1. No panie Werner, jak to było? “Ciekawe czy operatorzy 112 nie pomylą Lisowa z Lisowicami?”

    Odpowiedz
  2. Słowa Pana Wernera o operatorach 112: W środowisku nie brak jednak umiarkowanych opinii dotyczących nowych rozwiązań. Mówiąc wprost – czy dyspozytor, nie znający terenu, tak jak znają go członkowie lokalnych jednostek PSP i OSP, nie pomyli np. Lisowa z Lisowicami lub ulic Cichej i Spokojnej w Sierakowie Śląskim?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.