Potrącenie rowerzystki w centrum Lublińca. Pomimo poprawy statystyk policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg

Potrącenie rowerzystki w centrum Lublińca. Pomimo poprawy statystyk policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ulicy 11 Listopada w Lublińcu – W wyniku zderzenia samochodu osobowego z rowerem do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 43-letnia kierująca jednośladem – poinformowała Komenda Powiatowa Policji. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożność i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Dyżurny lublinieckiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty o godzinie 9:00 rano. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz służby ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 40-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego kierująca samochodem osobowym marki Skoda, wykonując manewr skrętu w prawo, doprowadziła do zderzenia z rowerem. W wypadku ucierpiała kierująca jednośladem, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala – potwierdził asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Dalsze postępowanie prowadzone w tej sprawie wyjaśni wszelkie okoliczności i szczegółowy przebieg tego zdarzenia.

W 2020 roku, w całej Polsce rowerzyści uczestniczyli w 3 768 wypadkach drogowych, w których zginęło 249 rowerzystów, a rany odniosły 3 403 osoby (3 393 kierujących rowerami i 10 pasażerów). W porównaniu do roku 2019 liczba wypadków z udziałem rowerzystów zmniejszyła się o 658 (-14,9%).

Pomimo poprawy statystyk, lublinieccy policjanci nieustannie apelują zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze, zwłaszcza w okresie jesiennym – z szybciej zapadającym zmrokiem. Mundurowi przypominają również o stosowaniu elementów odblaskowych i o prawidłowym oświetleniu jednośladów.

Zdjęcie: KPP Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.