ANITA LIPNICKA wystąpi w Lublińcu! Znamy termin wydarzenia. Jak zdobyć bilety? [MDK]

ANITA LIPNICKA wystąpi w Lublińcu! Znamy termin wydarzenia. Jak zdobyć bilety? [MDK]

19 listopada o godz. 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu wystąpi Anita Lipnicka z zespołem. Będzie to koncert kameralny, a jego temat przewodni to… miłość.

Anita Lipnicka debiutowała w 1994 roku w popowym zespole Varius Manx, z którym nagrała dwie płyty, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek w naszym kraju. Jesienią 1996 r. wydała swój pierwszy album solowy „Wszystko się może zdarzyć”.

W 2002 r. nawiązała współpracę z Johnem Porterem. Ich pierwszy wspólny album, pt. „Nieprzyzwoite piosenki” został nagrany w Londynie. Spotkał się z gorącym przyjęciem ze strony krytyków, jak i publiczności. Jesienią 2009 r. Anita wróciła na scenę z długo wyczekiwanym solowym albumem „Hard Land Of Wonder”, na którym zadebiutowała w roli producenta.

Łącznie na swoim koncie artystka ma piętnaście albumów, sprzedanych w ponad 2 milionach egzemplarzy oraz wiele prestiżowych nagród fonograficznych, w tym statuetkę Fryderyka 2003 w kategorii „Album Roku – POP”.

Tytuł trasy koncertowej to „Anita Lipnicka. O miłości… akustycznie”. Poprzednia, zatytułowana „Intymnie”, odniosła ogromny sukces. Wówczas piosenkarka świętowała 25-lecie swojej pracy twórczej.

Celem nowej i zupełnie wyjątkowej trasy wzbogaconej o partie smyczkowe jest dotarcie do miejscowości, w których nie udało się odwiedzić rok temu. Anita Lipnicka wraz z zespołem wystąpi w niezwykle kameralnej odsłonie. Jak sama pisze:

„Nie oznacza to, że przyjedziemy do Was bez scenografii i bez ognia w naszym instrumentarium! Wręcz przeciwnie – stworzymy wyjątkowy klimat, który pozwoli Wam przenieść się na moment w inny świat, świat pełen kojących wrażeń dźwiękowo-wizualnych, których wspólnym mianownikiem będzie….miłość!”

Podczas koncertu usłyszymy mniej i bardziej znane piosenki miłosne, pochodzące różnych okresów twórczości Anity Lipnickiej. Oprócz takich przebojów, jak „Piosenka Księżycowa”, „Piękna i Rycerz”, czy „Mosty”, pojawią się covery, m.in. „Nothing Compares 2 U” Sinéad O’Connor , „Into my arms” Nicka Cave’a oraz „Love Song” zespołu The Cure.

Artystka zaprezentuje również kilka utworów z najnowszego albumu, nad którym obecnie pracuje.

Bilety do kupienia:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.