Basen w Koszęcinie – gmina wyróżniona!

Basen w Koszęcinie – gmina wyróżniona!

Trwająca w latach 2014 – 2015 modernizacja basenu przyniosła Gminie Koszęcin II miejsce w konkursie “Piękna Wieś Województwa Śląskiego 2017”. Plebiscyt co roku organizuje Zarząd Województwa.

Uroczysta dekoracja przedstawicieli poszczególnych gmin biorących udział w konkursie odbyła się 23 listopada w katowickim Urzędzie Marszałkowskim. Gminę Koszęcin reprezentował wójt Zbigniew Seniów oraz Michał Anioł – Przewodniczący Rady Gminy. Samorząd zdobył drugą pozycję w kategorii: “Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”. Zwycięstwo odniosła Gmina Mierzęcicie z powiatu będzińskiego.

Celem konkursu jest wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego i pielęgnowanie środowiska naturalnego, przy zachowaniu tradycji oraz wzmacnianiu poczucia tożsamości lokalnej. Nagrodzone gminy mogą liczyć nie tylko na promocję własnej marki ale też na nagrody pieniężne. Dzięki drugiej lokacie Gmina Koszęcin wzbogaciła się o 4.000 złotych.

Wyremontowany basen w Koszęcinie oddano do użytku z początkiem letnich wakacji 2016 roku. Prekursorem modernizacji obiektu był Wójt Gminy Koszęcin, Grzegorz Ziaja. Po jego śmierci w grudniu 2015 roku, nadzór nad dokończeniem inwestycji sprawował Zbigniew Seniów. Nowoczesne kąpielisko stanowi dzisiaj dumę lokalnej społeczności i wydatnie podniosło prestiż Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

zdjęcie: arch. gazetalubliniecka.pl

  1. w Koszęcinie dało się, a w Lublińcu otwartego kąpieliska brak, żenada

    Odpowiedz
  2. Hej wielkie dzięki za wpis dla nas !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.