Poselski tydzień w pigułce (1)

Poselski tydzień w pigułce (1)

Rozpoczynamy nowy cykl, w którym u schyłku tygodnia będziemy informować państwa o bieżących działaniach i inicjatywach podejmowanych przez Posła RP, Andrzeja Gawrona. Krótkie sprawozdania będą obrazowały zakres podejmowanych spraw w wymiarze lokalnym jak i ogólnokrajowym. Cotygodniowe podsumowania są również odpowiedzią na… polityczną powściągliwość lokalnych mediów. Liczymy na państwa sugestie i opinie – gwarantujemy przy tym, otwartość na uwagi krytyczne. One również mogą kształtować kolejne działania posła.

W redagowaniu podsumowań pomagać będzie pan Dawid Smol, dyrektor biura poselskiego Andrzeja Gawrona, który doskonale wywiązuje się z obowiązków logistycznych a niejednokrotnie staje się pierwszym adresatem spraw zgłaszanych przez mieszkańców.

PONIEDZIAŁEK

 1. Dyżur poselski – spotkania z mieszkańcami powiatu w lublinieckim biurze poselskim.
 2. Szczególnie ważna rozmowa z lokatorami Spółdzielni Mieszkaniowej w Lublińcu. Zgłaszali oni trudności z przejęciem mieszkań na własność – problem wynika z niespójności przepisów.
 3. Poseł przygotował niezwłocznie interpelację w tej sprawie do Ministra Infrastruktury i Budownictwa , interpelacja została złożona w czwartek – informuje Dawid Smol.

WTOREK

 1. Kilka godzin dla rodziny.
 2. Intensywna praca w biurze poselskim nad planowaniem obowiązków i spotkań w kolejnych dniach oraz w nadchodzącym tygodniu posiedzenia Sejmu.
 3. Przygotowanie pism do instytucji w sprawach zgłaszanych przez mieszkańców.

ŚRODA 

 1. Wyjazdowy dyżur poselski w Kłobucku.
 2. Bezpośrednie spotkania z mieszkańcami m.in. na lokalnym targowisku (zdjęcie), ważne dyskusje dotyczące bieżących wydarzeń oraz nowych ustaw – Konsultacje terenowe mają dla mnie ogromne znaczenie – przyznaje poseł Gawron – Opinie pozytywne przeplatają się z krytyką. Z takich spotkań zawsze wynoszę mnóstwo wniosków i wskazówek. W Kłobucku najwięcej emocji wzbudzała ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę – Zapewniłem rozmówców, że wdrożyliśmy ustawę ograniczającą a nie zakazującą handel w niedziele. Zakaz obejmuje tylko wielkie sieci zatrudniające pracowników. Właściciel sklepu czy stoiska, może osobiście prowadzić handel w niedzielę. Mieszkańcy Kłobucka pytali również o reformę sądownictwa i zapowiadane zmiany w samorządowej ordynacji wyborczej.
 3. Spotkanie posła z kilkoma osobami zgłaszającymi interpelacje w biurze poselskim.
 4. Wywiad dla “Nowin Kłobuckich”
 5. Spotkanie z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, bryg. Zbigniewem Desperakiem, z którym omawiano kwestie związane z ochroną przeciwpożarową na terenie Ziemi Kłobuckiej i roli tutejszych OSP.
 6. Wizyta w Muzeum Kultury Przeworskiej i Izbie Pamięci Bitwy pod Mokrą – okazja do podsumowania i oceny niedawnych prac archeologicznych na terenie pola bitwy.
 7. Wywiad dla portalu “miejska.info.pl”
 8. Spotkanie z radnymi Prawa i Sprawiedliwości
 9. Powrót do Lublińca i uczestnictwo w spektaklu “Nieoczywiste”. Sztukę wystawiono w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Aktorzy z Amatorskiej Grupy “Laboratorium Teatralne”, funkcjonującej pod szyldem Środowiskowego Domu Samopomocy w Lublińcu, zrobili na widzach niesamowite wrażenie. Poseł podziękował wszystkim organizatorom tego szlachetnego przedsięwzięcia.

CZWARTEK

 1. Analiza spraw zgłoszonych przez mieszkańców, które w trakcie tygodnia wpłynęły do biura poselskiego. Każdy wniosek wymaga osobnego rozważenia – jest to niezbędne w planowanej strategii zmierzającej do skutecznego wsparcia dla osoby, która zwróciła się o pomoc.
 2. Przygotowanie propozycji “pytań bieżących” na nadchodzące posiedzenia Sejmu.
 3. Spotkanie z Komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu bryg. Januszem Bulą dotyczące poziomu finansowania OSP na terenie naszego powiatu w roku 2017.

PIĄTEK

 1. Spotkania z mieszkańcami w biurze poselskim dotyczące konkretnych interwencji w sprawach indywidualnych.
 2. Spotkanie z redakcją portalu “lubliniecki.pl” – omówienie współpracy w zakresie m.in. informowania o bieżących działaniach posła.
 3. Spotkania i konsultacje dotyczące przygotowań do wyborów samorządowych w 2018 roku.
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.