Będą trenerami – rozpoczęli kurs.

Będą trenerami – rozpoczęli kurs.

W piątek, w Pawonkowie odbyło się oficjalne otwarcie kursu trenerskiego Grassroots C. Kurs organizowany jest przez Wydział Szkolenia Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu przy współpracy z Wydziałem Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

W zajęciach bierze udział 32 uczestników (30 mężczyzn i 2 kobiety). Zdecydowana większość kursantów to pretendenci do tytułu trenera w rejonie powiatu lublinieckiego. Zajęcia odbywają się w sali wykładowej szkoły podstawowej oraz na terenie hali sportowej w Pawonkowie. Kurs zakończy się 11 kwietnia egzaminem teoretycznym i praktycznym. W ramach szkolenia słuchacze mają również do odbycia staż trenerski. Po ukończeniu serii spotkań, uczestnicy otrzymają tytuł trenera Grassroots C. Uprawnia on do prowadzenia zajęć szkoleniowych do kategorii młodzika D1 i seniorów do klasy A.

Co działo się w trakcie premierowego spotkania? Cykl rozpoczęły zajęcia z zakresu pierwszej pomocy, prowadzone przez ratownika medycznego, Mariusza Odrzywolskiego. Uczestnicy otrzymali przy tym stosowne zaświadczenie. Pierwsze spotkanie otworzył Przewodniczący Wydziału Szkolenia PPN Lubliniec, Szymon Mlynek wraz z Prezesem Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu, Krzysztofem Olczykiem. W Pawonkowie gościł również były Przewodniczący Wydziału Szkolenia, Zbigniew Ormańczyk. Pierwsze zajęcia prowadził Przewodniczący Wydziału Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach, trener edukator Paweł Grycmann.

Kolejne etapy kursu możecie śledzić – TUTAJ (Facebook, Szymon Mlynek).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.