Boronów: Na “podwójnym gazie” w drzewo. Dwaj obywatele Ukrainy zakończyli podróż w szpitalu

Boronów: Na “podwójnym gazie” w drzewo. Dwaj obywatele Ukrainy zakończyli podróż w szpitalu

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 25-letni kierowca mercedesa, który w poniedziałek nad ranem uderzył w drzewo. W pojeździe znajdował się pasażer. Obaj mężczyźni są obywatelami Ukrainy – ustalili mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. 

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na trasie Boronów – Konopiska – Kierujący mercedesem wjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo, doprowadzając do jego złamania. Policjanci, którzy jako pierwsi przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący to obywatel Ukrainy. Przeprowadzone badanie wykazało, że 25-latek jest nietrzeźwy, miał w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu – poinformowała st. asp. Monika Wacławek, oficer prasowy KPP w Lublińcu.

W pojeździe znajdował się również pasażer, także obywatel Ukrainy. Osoby uczestniczące w wypadku zostały przewiezione do szpitala w Częstochowie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i odpowiedzialność za kierownicą. Pamiętajmy, że nawet niewielka dawka alkoholu może wpływać na naszą ocenę sytuacji na drodze i stanowić ryzyko dla kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Stosujmy więc złotą zasadę-piłeś, nie jedź!

Na podstawie / zdjęcie: lubliniec.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.