Boronów: Udane Mistrzostwa Gminy!

Boronów: Udane Mistrzostwa Gminy!

W minioną sobotę, w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Boronowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Boronów w Tenisie Stołowym. Organizatorem zawodów był Klub Rekreacyjno – Sportowy TKKF „ Boronovia”.

W imprezie wzięli udział tenisiści z Boronowa, Sosnowca, Kalet, Koziegłów i Krupskiego Młyna. Turniej rozegrano w czterech kategoriach, w których rywalizowali: uczniowie szkoły podstawowej (chłopcy i dziewczęta), oraz mężczyźni i kobiety w otwartej klasyfikacji Open.

Najlepszym zawodnikiem turnieju Open został Michał Minda z Sosnowca, który pokonał w finałowym starciu Mariusza Koczybę. III miejsce wywalczył Grzegorz Czornik, który na turniej przyjechał… rowerem aż z Krupskiego Młyna i od lat staje na podium tutejszych mistrzostw!

W kategorii szkoła podstawowa wygrał Patryk Koczyba przed Maksem Biadaczem i Radosławem Potempą. W zmaganiach dziewcząt najlepsza była Wiktoria Nawara, triumfująca jednocześnie w turnieju Open kobiet. Kolejne miejsca zajęły: Jagoda Kupczak i Anna Ślimok .

Okazuje się, że tenis stołowy może być sportem rodzinnym. W naszych zawodach startowały rodziny: Nawar (mama ,tata, córka), Ślimok (tata, córka) oraz Koczyba (tata, syn). Zachęcamy do uprawiania tenisa stołowego. To wspaniała dyscyplina, poprawiająca kondycję oraz taktykę i myślenie – powiedzieli nauczyciele wychowania fizycznego z Boronowa, będący jednocześnie sędziami w sobotnim turnieju.

Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, statuetkami i medalami. Organizatorzy zadbali o ciepłe i zimne napoje oraz słodkości. Zwycięzców dekorował prezes Boronovii, Zbigniew Ormańczyk.

.

WYNIKI:

Klasyfikacja SP chłopcy:
1. Koczyba Patryk
2. Biadacz Maksymilian (Kalety)
3. Potempa Radek

Klasyfikacja SP dziewczęta:
1. Nawara Wiktoria (Koziegłowy)
2. Kupczak Jagoda (Kalety)
3. Ślimok Anna (Kalety)

Klasyfikacja „ Boronowianin”:
1. Koczyba Mariusz
2. Koczyba Patryk
3. Ślęzok Szymon

Klasyfikacja open:
1. Minda Michał (Sosnowiec)
2. Koczyba Mariusz ( Boronów)
3. Czornik Grzegorz ( Krupski Młyn)

Klasyfikacja open kobiety:
1. Nawara Wiktoria (Koziegłowy)
2. Ślimok Anna (Kalety)
3. Nawara Monika (Koziegłowy)

Info: na podst. J.S.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.