Brawa dla Emilii Czech! Sukces podopiecznej Studia Wokalnego MDK Lubliniec na prestiżowym festiwalu w Kędzierzynie – Koźlu

Brawa dla Emilii Czech! Sukces podopiecznej Studia Wokalnego MDK Lubliniec na prestiżowym festiwalu w Kędzierzynie – Koźlu

Odkąd pamiętam, w moim sercu gra melodia. Kiedy śpiewam, czuję jakby na świecie nie istniało nic więcej niż tylko ja i muzyka. Na co dzień towarzyszy mi duże poczucie humoru, którym staram się zarażać innych. W przyszłości chciałabym spróbować swoich sił na akademii muzycznej – tak opisuje siebie Emilia Czech, nastoletnia wokalistka Miejskiego Domu Kultury. 

Olbrzymim bodźcem do realizacji artystycznych marzeń będzie z pewnością II miejsce wywalczone przez Emilię Czech w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Kozielska Scena Debiutów” 2022. Impreza odbyła się w Kędzierzynie Koźlu.

Do Festiwalu Piosenki mogli przystąpić soliści, duety oraz zespoły wokalne. Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować dwie piosenki w języku polskim. Emilia Czech przeszła eliminacje wstępne i otrzymała kwalifikację Rady Artystycznej do wzięcia udziału w koncercie konkursowym.

Piosenką “Dwa serduszka” wyśpiewała sobie drugie miejsce, zdobywając nagrodę festiwalową Srebrnego Koziołka. Razem z pozostałymi laureatami wystąpiła również w Koncercie Galowym, który odbył się w niedzilę 27 listopada w Domu Kultury “Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu. Emilia miała okazję zaśpiewać z gwiazdą festiwalu, Natalią Szczypułą – finalistką 11. edycji programu The Voice of Poland.

Na co dzień Emilia Czech szlifuje swój warsztat wokalny pod okiem Karoliny Wieczorek, instruktora Studia Wokalnego MDK. Emilia bierze również udział w licznych występach i konkursach – Jej niebywały sukces w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kozielska Scena Debiutów” 2022 to niezwykła radość i duma dla całego zespołu MDK – podkreśla Karolina Kwaśniewska – Maroń z Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Zdjęcie powyżej, od lewej: Karolina Wieczorek / Emilia Maroń 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.