Dajcie nam nowe teorie spiskowe, bo stare już się zrealizowały [felieton Heleny Grembeckiej]

Dajcie nam nowe teorie spiskowe, bo stare już się zrealizowały [felieton Heleny Grembeckiej]

W wielu sytuacjach życiowych, spokój ducha ratuje nam – poczucie humoru. Obecnie na naszych oczach sprawdza się to, co jeszcze niedawno nazywane było teorią spisku. Informacje, “zastrzeżone” jeszcze wczoraj tylko dla “płaskoziemców, szurów i foliarzy”, dziś stają się ogólnie przyjętymi faktami.

Redaktor Piotr Szlachtowicz – niezależna telewizja wRealu24 – w rozmowie z dr. Reinerem Fuellmichem przytoczył tytułowe zdanie – żart zamieszczony przez kogoś w sieci. Rozmowa panów dotyczy obecnych realiów “pandemicznych”. Dr Reiner Fuellmich, prawnik znany ze swej skuteczności (wygrane procesy z wielkimi korporacjam w obronie praw konsumentów), używa mocnych słów opisując zdarzenia związane z globalnie prowadzoną “pandemiczną polityką”: “To jest zbrodnia przeciwko ludzkości! Nasi wrogowie to socjopaci i psychopaci!”

I nie jest to wyraz tylko jego osobistych emocji, ale są to twarde wnioski z bardzo obszernego materiału dowodowego, zebranego przez Pozaparlamentarną Komisję Śledczą ds. Korony, po przesłuchaniu wielu fachowców z całego świata, naukowców i ekspertów w różnych dziedzinach. Faktem jest, że w ogłoszonej przez media “pandemii” ludzie naprawdę chorują i niektórzy także umierają. Również w trakcie obecnie trwającej rosyjsko-ukraińskiej wojny, naprawdę cierpią i niestety – także giną. O co więc chodzi? Chodzi o wszelkie kłamstwa, manipulacje, nachalną propagandę, które w pierwszym przypadku, z sezonowo pojawiającej się infekcji grypowej zrobiły “śmiertelną zarazę”, a konflikt rosyjsko-ukraiński “przeobraziły” w wojnę informacyjną. Jak powiedział pewien mądry człowiek, ta wojna – to następny etap tej samej globalnej operacji psychologicznej, która niesie ludziom cierpienie i śmierć, a którą na całym świecie rozpoczęła “pandemia testów”.

W związku z działaniami wojennymi na Ukrainie, Polacy organizują szeroko zakrojoną pomoc potrzebującym. Z relacji reporterów wRealu24 wynika, że w pasie przygranicznym magazyny są pełne wszelakich dóbr materialnych (żywność, napoje, środki higieniczne), rozdawanych na bieżąco uchodźcom. Ale są także niepokojące sygnały – o agresywnych zachowaniach “nieukraińsko wyglądających” młodych mężczyzn. Potwierdzają to miejscowi, dodając, że przed przyjazdem rządowej delegacji, uchodźców o “nieukraińskim” wyglądzie pospiesznie wywieziono. Do Przemyśla codziennie przyjeżdżają pociągi kursowe i specjalne, zawsze pełne pasażerów. Wszędzie spotyka się uchodźców, tłok i gwar, w kontraście do sytuacji na granicy ukraińsko-węgierskiej (odwiedzonej przez reporterów tydzień później). Tam pusto i cicho. https://www.youtube.com/watch?v=CGPxI7PZlRY

Autor innego filmu mocno podkreśla, że oczywiście “każdemu dziecku oraz każdej potrzebującej kobiecie, dotkniętej skutkami wojny – należy bezwzględnie udzielić wszelkiej bezinteresownej pomocy”. Dlaczego jednak, prawdziwe ofiary wojny nadal są w potrzebie, dlaczego brakuje dla nich miejsc w pociągach oraz łóżek noclegowych? Ratownik medyczny, pomagający uchodźcom, stwierdził przed kamerą, że według jego obserwacji, w przewijającym się tłumie, tylko ok. 20% stanowią kobiety z dziećmi, a pozostali to młodzi mężczyźni (tu akurat z Libanu, Kazachstanu, Uzbekistanu), co widać na nagraniach z hali noclegowej. Ratownik był świadkiem i interweniował, gdy “studenci” wyrywali matce łóżko, na którym chciała położyć swoje dziecko. https://www.cda.pl/video/1025246300

Niedawny fake news BBC o złym traktowaniu uciekających przed wojną Afrykanów, zgodnie dementują dziennikarze. „To nieprawda. Spędziłem dwie noce na dworcu w Przemyślu i mogę powiedzieć, że znajdowało się tam dużo osób o czarnym kolorze skóry. Wszyscy traktowani byli z życzliwością i szacunkiem” – M. A. Gayo Macias, hiszp. dziennik „El Confidencial”. https://www.tvp.info/58778901/bbc-uderza-w-polske-kwestia-rasowa-dziennikarze-dementuja-fake-newsa

Za: https://stronazycia.pl/ – Denazyfikacja, prawo wyboru, konflikt, operacja specjalna – wszystkie te słowa, ukrywając prawdę, mogą jednocześnie oznaczać – prawo do mordowania ludzi (pigułkami, bombami, narzędziem chirurgicznym). Czy w czasie trwania wojny na Ukrainie, można protestować przeciw czemuś innemu niż wojna? Tak – trzeba, żeby zostało zauważone, że największym i najbardziej okrutnym ludobójstwem w historii ludzkości jest – aborcja! Nie można liczyć na pokój w świecie, w którym rodzice zabijają własne dzieci!

“Miarą naszego człowieczeństwa, nas jako ludzi i jako wspólnoty, jest to w jaki sposób traktujemy najsłabszych. Mówimy to od początku istnienia naszej Fundacji, walcząc o życie dzieci zagrożonych aborcją oraz o ich rodziny. Podkreślamy również, że korzeniem zła jest nienawiść do Boga, prawdy i człowieka, a akceptacja dla aborcji oznacza akceptację dla przemocy wobec każdego niewinnego człowieka (…)

Obecnie w Polsce, hieny z przestępczych organizacji aborcyjnych oferują swoje usługi ukraińskim kobietom, zamieszczając ogłoszenia adresowane specjalnie do nich. Państwo polskie jest bierne i nie przeszkadza aborcyjnym zorganizowanym przestępcom w kontynuowaniu ich zbrodniczej działalności”.

https://www.cda.pl/video/1022675028 Pod przykryciem działań wojennych, absorbujących powszechnie uwagę i emocje, przygotowywany jest globalny traktat pandemiczny. Światowe Zgromadzenie Zdrowia, reprezentowane przez sześć państw (nie ma wsród nich Polski) pracuje nad międzynarodowym dokumentem, który przyjęty, przyzna w sytuacji pandemicznej nadrzędność władzy WHO nad rządami wszystkich państw-członków (a jest ich ponad 190). WHO jest w 80% finansowana przez podmioty prywatne (Fundację B. i M. Gates, Globalny Sojusz na Rzecz Szczepionek i Szczepień – GAVI) i to one w zasadzie tworzą program działania tego światowego – prywatnego “ministerstwa zdrowia”.

https://www.facebook.com/tosiesamokomentuje/ w Polsce: 1) Nierozliczona afera respiratorowa za 200 mln zł, wydanych 5 mln zł na zakup maseczek bez atestów, na szpitale tymczasowe 591 mln zł. Na zmianę perspektywy… „najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut.” – słowa ówczesnego prezesa BZ WBK M. Morawieckiego (14.06.2014., tzw. afera podsłuchowa). 2) Politycy, pod pozorem pomocy Ukraińcom, chcą zawrzeć w procedowanej ustawie przepisy zwalniające ich z odpowiedzialności karnej! NIE panujemy nad tym, kto przekracza granicę! 3) Interwencja poselska i społeczna w Instytucie Kardiologii – agresywne zachowanie prof. Szumowskiego – Bronimy medyków przed restrykcjami szczepionkowymi! 4) Budżet Europejskiej Agencji Leków (EMA) to w 86% opłaty od firm farmaceutycznych za wnioski o rejestrację nowych produktów leczniczych. Prezes G. Cessak, który zezwolił na testy szczepionek przeciw C-19 na polskich dzieciach, został w 2016 r. wiceprzewodniczącym Rady Zarządzającej EMA.

Sygnalizowane przez siebie kontrowersyjne tematy redaktor Grzegorz Płaczek podsumował tak: “Swoje zapytania kierowałem do wielu urzędów i instytucji – Ministerstwa Zdrowia, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Kancelarii Prezydenta RP, WHO czy do Rzecznika Praw Obywatelskich. Lista moich pism jest długa. Na wiele z nich otrzymałem odpowiedzi, które same się komentują.”

Publiczne wypowiedzi Klausa Schwaba z ostatnich kilkunastu lat – od 2007 do dziś. 

(i inne ważne filmy) – na: https://www.bitchute.com/Georgina_Orwell_PL/ Zestawienie wybranych wystąpień układa się w złowrogą całość. K. Schwab w 2015 powiedział: “jeśli przyjmiesz genetyczny preparat, on zmieni ciebie, twoją tożsamość…”, w 2020: “jednym z fascynujących skutków pandemii jest przejście do digitalizacji wszystkiego…”, w 2021 – o bliskiej współpracy z Rosją (rządem i oligarchami), a wcześniej o stworzeniu globalnej “siatki agentów wpływu” (określ. moje), penetrującej rządy państw, środowiska naukowców, uniwersytety, organizacje pozarządowe itd…

Kolejna globalistyczna symulacja staje się rzeczywistością.

Przegląd wydarzeń światowych, wzajemne powiązania między nimi. Ciekawy wątek o przygotowywaniu nas na kolejne zmiany – “warunkowanie” przez różne sztucznie wywołane kryzysy: zdrowotny, energetyczny, ekonomiczny, żywnościowy, wojenny itd. – wicipolskie.pl

https://www.cda.pl/video/1024026287

Wpis internetowy – Variety Jones:

“Bank zrobi wszystko, aby utrzymać nas w długach. BigPharma zrobi wszystko, abyśmy byli chorzy. Producenci broni zrobią wszystko, by prowadzić wojnę. Media zrobią wszystko, abyśmy nie dowiedzieli się prawdy. Rząd zrobi wszystko, aby to było zgodne z prawem”.

 

 1. Znam te teksty ze stron antyszczepionkowców, którzy obecnie przerzucili się na sianie ruskiej propagandy…Dlaczego nie napisała pani, że Zeleński to narkoman “wiadomego” pochodzenia…no i nie ma wojny tylko spisek żydowski by zalać Polskę uchodźcami i tym samym przepędzić rodowitych mieszkańców….jak prawda to już niech będzie cała.

  Odpowiedz
 2. Ale o co pani chodzi? Zaś jakiś spisek? Oj biedna jest pani biedna. Się przejedzie do Kokotka i porozmawia z tymi ludźmi przejedzie się na dworzec do Katowic i może trochę pomoże bliźniemu. A nie tylko szukać spisków.

  Odpowiedz
  • Panie Janie, ale o jakim spisku Pan mówi? Wyżej są tylko konkrety. Podaję najczęściej imię, nazwisko i są to znane osoby, daty, miejsca – wszystko do sprawdzenia i zweryfikowania! Szczególnie polecam zapoznanie się z dorobkiem redaktora Grzegorza Płaczka. Doskonale wykształcony, zna świat i precyzyjnie rejestruje swoją pracę. Wydał książkę opartą na dokumentach. Są to zapytania obywatelskie skierowane do różnych instytucji (głównie w Polsce, ale nie tylko) i odpowiedzi urzędowe na te interwencyjne pisma. Jak sam tłumaczy, sprawdza obecne rządowe działania, dot. Ukrainy, bo paranoiczna rzeczywistość ostatnich dwóch “pandemicznych” lat, dostarczyła bogatego materiału dowodowego na to, że wielokrotnie strona rządowa naruszyła obowiązujące w Polsce prawo.
   Przecież Pan wie, że od kiedy mający władzę przejęli główne media na całym świecie, dotrą do Pana tylko te informacje, które mają dotrzeć. A prawdy – trzeba poszukać na własną rękę!

   Odpowiedz
 3. Dzięki serdeczne za zamieszczenie!
  Panie Adamie, jest Pan już chyba jednym z bardzo nielicznego grona tych, którzy nie chcą widzieć, co się wokół nich dzieje! “Skuteczność i bezpieczeństwo” preparatów genetycznych, ogłoszonych eliksirem życia dla wszystkich ludzi na Ziemi, boleśnie i często z tragicznym efektem, weryfikuje każdy dzień. Więc może lepiej być napiętnowanym “antyszczepionkowcem”, niż zamkniętym na dane naukowe i prawdziwe doświadczenie indywidualne – zwolennikiem ideologii “wyszczepienia”?
  A co do W. Zelenskiego, to nie znam jego zamiarów, ale też i nie spodziewam się po nim żadnej “indywidualnej linii politycznej”, bo przecież protegowani przez Światowe Forum Ekonomiczne politycy, idą pod jednym sztandarem i realizują nadsyłane dyrektywy! (13. 04.2021 na lublinieckim) Już ponad 70 lat temu – 17. lutego 1950 r. w Senacie USA, finansista i senator James Paul Warburg stwierdził wprost: „Będziemy mieli rząd światowy bez względu na to, czy się to komuś spodoba czy nie, dobrowolnie albo siłą”. Potem równie złowrogo wybrzmiała wypowiedź Davida Rockefellera: „Znajdujemy się na granicy globalnej transformacji. Wszystko, czego potrzebujemy, to porządny globalny kryzys, a narody zaakceptują nowy porządek świata”. A Grupa Bilderberg – “tajny klub znanych ludzi” i będąca jej “przykrywką”, trochę mniej tajemnicza Komisja Trójstronna, to na towarzyskich plotkach się spotykają?

  Odpowiedz
  • W duże części się z Panią zgadzam, niestety ludzie nie zauważają że są manipulowani przez media, to jest część druga pandemii strachu ludzie mają się ciągle bać

   Odpowiedz
  • A jak pani sądzi, Papież Franciszek, gdyby mógł się dowiedzieć, co pani pisze to…

   Odpowiedz
   • Witam! Bliskie są mi słowa, które wypowiedział bp. Athanasius Schneider w 2017 r., że “prawdziwymi przyjaciółmi papieża są dziś ci kardynałowie, biskupi i świeccy, którzy wyrażają publicznie swoje zaniepokojenie stanem dezorientacji w Kościele”. Po niedawnym akcie poświęcenia Rosji i świata Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, podkreślił: “Jorge Bergoglio, który zostaje papieżem, mimo tego, że jest czystej wody modernistą w bardzo wielu kwestiach, jest też papieżem – i pewne specjalne dary Ducha Świętego, które są papiestwu obiecane przez Chrystusa, są dla tego urzędu zarezerwowane”.
    Myślę, że nie mnie będzie wstyd…

    Odpowiedz
    • Witam
     W moim odczuciu Papież Franciszek, doskonale zrozumiał istotę Ducha świętego i z wielkim wyczuciem realizuje powierzoną misję. Pragnę jednak zauważyć, że poszukiwanie prawdy nie musi być tożsamym z negowaniem prawie wszystkiego. Zwłaszcza rzeczywistości w której żyjemy. Uchodźcy są wśród nas i trzeba im pomagać.

     Odpowiedz
 4. Nie ma żadnej wojny

  Odpowiedz
 5. Pani Heleno, jest Pani rzetelną dziennikarką!

  Odpowiedz
 6. Każdy ma prawo pisać, co tam mu w duszy gra, ale proszę nie nazywać swoich “sklejanek” felietonami, bo to duże nadużycie

  Odpowiedz
 7. Pani Heleno, jeżeli się Pani wyczerpały teorie spiskowe, to dorzucam parę nowych, co we wsi słychać. Pierwsza to że głównym celem wojny jest zmiecenie Polski z mapy świata i eksterminacja Polaków. Druga to że uchodźcy wojenni z Ukrainy do Polski to zaplanowana akcja przesiedleńcza mająca na celu wyprzeć Polaków z ich ziemi. Trzecia to że pobocznym celem wojny jest przeniesienie państwa Izrael do wschodniej Ukrainy.
  Jak coś jeszcze usłyszę, to dopiszę. Na razie powinno Pani starczyć.

  Odpowiedz
 8. Czy lubliniecki.pl ma przystawiony pistolet do pleców i MUSI publikować bździny pani Heleny…czy ja też mogę (mam bujną wyobraźnię) publikować swoje pierdy umysłowe – proszę o informację na jakich warunkach mogę to zrobić…mogę napisać o chemistrails, reptilianach albo o latającym potworze spagethi…plis plis plis pozwólcie

  Odpowiedz
 9. Papież Pius XII poświęcił już Rosję w 1952r, Franciszek znowu się spóźnił…

  Odpowiedz
 10. Dzięki, Panie Pawle! dziennikarką może nie jestem, ale staram się być rzetelna w tym, co piszę. Pani Magdo, to Szanowna Redakcja tak nobilitująco mnie traktuje, kurtuazyjnie unikając zwrotu, że “poglądy autorki tekstu niekoniecznie podzielamy”:)
  Droga “babozewsi” (a może z WSI? no nie, przecież zlikwidowane 16 lat temu), wszystkie oficjalnie zdementowane informacje są warte uwagi!
  Panie Adamie, do pióra! Ale chemtrails, to już żadna sensacja, bo chyba dwa lata temu B. Gates się za to wziął i oficjalnie ogłosił, że będzie ratował klimat 🙂 – cytat: “naukowcy z Uniwersytetu Harvarda opracowali aerozol, który ma na celu blokowanie promieniowania słonecznego docierającego do Ziemi. Ma to ochłodzić naszą planetę, która niebezpiecznie ogrzewa się w związku z kryzysem klimatycznym. Substancja miałaby być rozpylona w atmosferze za pomocą tysiąca samolotów. Bill Gates wraz z innymi instytucjami przekazali na ten projekt 7 mln dolarów”.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.