Dni Gminy Ciasna (15-16 czerwca). Program imprezy.

Dni Gminy Ciasna (15-16 czerwca). Program imprezy.

Grupa ENEY będzie gwiazdą tegorocznych Dni Gminy Ciasna. To, rzecz jasna, nie jedyna atrakcja przygotowana dla mieszkańców. Co czeka nas w sobotę i niedzielę?

W pierwszym dniu festynu, w sobotę 15 czerwca, odbędą tradycyjne występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej i Mażoretek z Ciasnej – przypomnijmy, że artystki z formacji “Copacabana” w połowie maja znakomicie zaprezentowały się w XXI Mistrzostwach Polski, zatem warto będzie zobaczyć w akcji jeden z najlepszych zespołów paradnych w kraju. Wieczorem na scenie pojawi się zespół Muzykanty. Mieszkańców rozgrzeje także Sebastian Parma – dj Radia Silesia.

Bardzo ciekawie zapowiada się niedzielne pasmo scenicznych wydarzeń. 16 czerwca ponownie spotkamy się z orkiestrą dętą i mażoretkami. Wystąpi również grupa wokalna GokVoice, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ciasnej. O godzinie 19:00 zagra zespół Ustronsky, proponujący urozmaiconą mieszankę muzycznych stylów, w której każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie.

Gwiazdą drugiego dnia będzie grupa Eney, która wyjdzie na scenę o godzinie 20:30. Zespół powstał w 2002 roku w Olsztynie. Prawdziwa eksplozja kariery muzyków nastąpiła w roku 2011 – Eney wystąpił wówczas w programie Must Be the Music i dostał się do finału, w którym zajął pierwsze miejsce. Na przestrzeni kolejnych lat artyści odebrali mnóstwo nagród i zagrali na największych polskich festiwalach. Z uwagi na to, że część muzyków posiada ukraińskie korzenie – w twórczość grupy przenikają elementy kultury wschodniej, urozmaicając w ten sposób żywiołową dawkę rocka z elementami ska, folk i reggae. Największe hity zespołu to m.in.: “Tak smakuje życie”, “Kamień z napisem Love” czy “Radio Hello”.

Obok wydarzeń artystycznych w trakcie Dni Gminy Ciasna, organizatorzy przygotowali również wiele innych niespodzianek, takich jak dobrze zaopatrzony bufet czy dmuchańce dla najmłodszych.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.