Festiwal Życia 2019. Policjanci czuwali nad porządkiem i rozmawiali z uczestnikami.

Festiwal Życia 2019. Policjanci czuwali nad porządkiem i rozmawiali z uczestnikami.

W dniach od 8 – 15 lipca w Kokotku odbywał się chrześcijański „Festiwal Życia” gdzie w ramach zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom czynnie uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Lublińcu.

Organizatorami festiwalu byli Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej i Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, którzy na co dzień współpracują z Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku.

W ramach trwającego tydzień festiwalu funkcjonariusze policji dokonali szeregu działań mających na celu zapewnienie ładu i bezpieczeństwa jego uczestnikom. Wśród czynności realizowanych przez policję organizowane były również regularne spotkania z uczestnikami festiwalu – Głównym celem spotkań było zwrócenie uwagi młodych ludzi oraz opiekunów na kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. W trakcie pogadanek omawiane zostały zasady zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zasady ruchu drogowego, poruszono również temat niebezpieczeństw jakie niesie eksperymentowanie z wszelkiego rodzaju używkami w tym dopalaczami – podsumowuje kom. Marek Wręczycki, oficer prasowy KPP Lubliniec.

Momentem kulminacyjnym Festiwalu był organizowany w dniu 13 lipca na terenie łąk przy ul. Posmyk w Lublińcu „Piknik Festiwalowy” z udziałem zaproszonych gwiazd estrady. Jak informują organizatorzy – w koncercie wzięło udział około 2.000 osób, o których bezpieczeństwo dbali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Nie odnotowano niepokojących incydentów.

Zdjęcie: KPP Lubliniec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.