Festiwalowe Kolędowanie

Festiwalowe Kolędowanie

„COŚ” takiego odbędzie się w Lublińcu po raz pierwszy!

Mowa oczywiście o I Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek, którego główną pomysłodawczynią jest Agnieszka Raj-Kubat wraz ze Stowarzyszeniem Promocji Kultury bonum ART, zaś współorganizatorami są parafia pw. św. Stanisława Kostki, Miejski Dom Kultury i Burmistrz Miasta Lublińca, który objął festiwal honorowym patronatem.

Liczba zgłoszeń przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do udziału w przesłuchaniach zgłosiło się 108 wykonawców min. z Krakowa, Łodzi, Wrocławia czy Poznania! Nasz region reprezentować będą wykonawcy z Tarnowskich Gór, Krupskiego Młyna, Koszęcina, Boronowa i oczywiście z Lublińca! Wraz z opiekunami można się  spodziewać liczby nawet 200-tu osób! Tak duża impreza będzie się mogła odbyć nie tylko dzięki dotacji Urzędu Miasta Lublińca, ale również dzięki ogromnej szczodrości przedsiębiorców, jak i osób prywatnych naszego lublinieckiego powiatu, którym pomysł powołania do życia Festiwalu Kolęd i Pastorałek bardzo przypadł do serc!

Nie mniejsze podziękowania należą się członkom stowarzyszenia bonum Art, z których wielu tworzy znany lubliniecki Teatr Po Pracy za ich zaangażowanie w organizację imprezy.

Wszystko wskazuje na to, że festiwalowe jury w składzie: Izabela Koralewska, solistka Zespołu i Pieśni Tańca „Śląsk”, Agnieszka Raj-Kubat aktorka, reżyserka i scenarzystka, dr Korneliusz Wiatr kompozytor, aranżer, dyrygent i pianista, dr Janusz Hurnik poeta, emerytowany wykładowca Instytutu Filologii Polskiej w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Grzegorz Kwas aktor, absolwent PWST w Krakowie już w trakcie przesłuchań, które odbędą się w sobotę 27 stycznia stanie przed trudnym wyzwaniem, by dokonać wyboru do koncertu laureatów.

Na przesłuchania organizatorzy zapraszają do lublinieckiego MDK w sobotę, natomiast koncert galowy I Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Lublińcu odbędzie się w kościele pw. św. Stanisława Kostki w niedzielę 28 stycznia o 15.30, w którym wystąpi również lubliniecka grupa „Gospelsi” laureaci festiwalu kolęd w Będzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.